Менська та Сновська громади розпочали роботу над Статутами

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів дві інформаційні зустрічі в Менській та Сновській об’єднаних ...

Додано:
Nataliya Drozd

meetings09
Менська та Сновська громади розпочали роботу над Статутами

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів дві інформаційні зустрічі в Менській та Сновській об’єднаних територіальних громадах 30 січня 2018 року.  

Ці об’єднані громади найбільшу кількість периферійних територій і мало досвіду в використанні механізмів безпосереднього народовладдя (органи самоорганізації населення, місцева ініціатива, громадські слухання, громадські дорадчі органи при органах місцевого самоврядування та інші) для захисту прав та інтересів мешканців периферійних сіл. Реальним є ризик перенесення всієї уваги щодо розвитку території об’єднаної громади до центру громади. Таким чином села «периферії» об’єднаної громади можуть лишитись уваги «центра».

Права територіальних громад мають бути нормативно закріплені й гарантовані – як на рівні закону, так і на рівні статутів громад. Наявність Статутів надасть можливості периферійним громадам розвиватись на рівні з «центром» громади, мати рівноправний доступ до бюджетних ресурсів та бути включеним у процес прийняття рішень, постійні консультації та діалог.

На зустрічах Олександр Підгорний, експерт Ресурсного центру, представив до публічного обговорення Статут територіальної громади. Наступним кроком стане проведення круглих столів для напрацювання та обговорення пропозицій щодо статутів громад.  

Андрій Крупник, заступник голови ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», зазначив, що децентралізація влади відкриває об’єднаним громадам нові можливості для розвитку. І вагомою складовою цих процесів є рівноправність територій, особливо в так званих асиметричних ОТГ (це коли один населений пункт значно перевищує усі інші).

Учасники підкреслили, що такі заходи допомагають налагодити більш тісні зв’язки з місцевими активістами, лідерами думок та представниками влади, а також залучити місцевих жителів та владу до участі в доопрацюванні нормативно-правових актів, зокрема Статуту громади.

meetings04 meetings05 meetings06 meetings08 meetings09 ???????????????????????????????meetings13 meetings15 meetings17  ???????????????????????????????

Метою проекту «Посилення комунікації та спроможності в ОТГ Чернігівщини», що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програмної ініціативи МФВ «Демократична практика”, є зміцнення потенціалу місцевих громад та місцевої влади ефективно взаємодіяти в процесі побудови спроможних і рівноправних громад.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку