MemorysaversUA: Успішне завершення першого етапу навчання та навчальний візит до Львова

Проект MemorysaversUA - ініціатива збереження та документування культурної спадщини України, спрямована на оцифровування та каталогізацію артефактів музеїв, яка реалізується громадською спілкою Центр ...

Додано:
Anton Shynkaruk

A_FL2672
MemorysaversUA: Успішне завершення першого етапу навчання та навчальний візит до Львова

Проект MemorysaversUA – ініціатива збереження та документування культурної спадщини України, спрямована на оцифровування та каталогізацію артефактів музеїв, яка реалізується громадською спілкою Центр цифрової історії та Saving Ukrainian Cultural Heritage Online за підтримки EVZ Stiftung.

Проект успішно завершив перший етап навчання з використання платформи каталогізації для музеїв museum-digital. Ознайомитись з матеріалами освітньої програми можна за посиланням.

Важливим досягненням проекту є взаємодія з музеями, які долучилися до наповнення каталогів на платформі. Для цього залучалися стажери-студенти, які вивчають практики оцифровування в музеях. Ця ініціатива дозволила молодим спеціалістам ознайомитися з процесом документування культурних цінностей та набути практичних навичок.

У рамках проекту також проведено навчальний візит студентів до Львова. За умов карантину та військових дій, особиста зустріч отримала особливе значення, сприяючи глибшому спілкуванню та розумінню процесу збереження спадщини. Під час візиту студенти відвідали такі музейні установи:

Музей народної архітектури і побуту «Шевченківський гай»: Зустрічі з практиками громадської організації “Після тиші” та фахівцями скансену допомогли студентам краще розуміти документування усної історії та важливість збереження національної спадщини.

Центр міської історії: Відвідання центру дало змогу поглибити знання про історію міста та практики каталогізації в міській історії. Також учасники спробували зрозуміти механізми проектної діяльності спільно з викладачкою УКУ Марією Кравченко.

Територія Терору: Зустрічі з експертами допомогли студентам зрозуміти історії депортацій та надали нові ідеї для документування подій.

Проект MemorysaversUA вірить у важливість особистого спілкування та вивчення національної спадщини. Наступні етапи проекту передбачають подальше співпрацю з музеями, роботу студентів у створенні цифрових проектів публічної історії України.

Детальніше про проект 

 


Тематика публікації:                 

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares