Механізми якісного утримання доріг Коблівської ОТГ

7 листопада у приміщенні Коблівській сільради 30 представників місцевого самоврядуванні і громадськості на круглому столі «Гармонійні реформи та належне управління ОТГ Березанщини» шукали шляхи та ...

Додано:
frgn

фргн
Механізми якісного утримання доріг Коблівської ОТГ

7 листопада у приміщенні Коблівській сільради 30 представників місцевого самоврядуванні і громадськості на круглому столі «Гармонійні реформи та належне управління ОТГ Березанщини» шукали шляхи та механізми, як покращити якість доріг на території Коблівської ОТГ.

Учасники круглого столу визнали, що стан доріг між центром і периферією є ключовим фактором у вирішенні болючих питань освіти, медицини та розвитку туризму, промисловості, сільського господарства у старостинських округах ОТГ. Це також відповідає висновкам серії медіацій, які відбулись у 4-х старостинських округах об’єднаної громади у жовтні.

А для вирішення проблеми якості доріг, за рекомендацією #ГромадськоїПрефектури, необхідно здійснити такі три кроки:

  • по-перше, налагодити належне врядування у самій громаді, зокрема у дорожній галузі, затвердив рішеннями: сільради — відповідну місцеву цільову програму, виконкому — паспорти місцевих доріг та систему внутрішнього контролю і внутрішнього аудиту;
  • по-друге, здійснити 10 кроків із запровадження фінансового механізму якісного утримання доріг загального користування обласного значення на засадах партнерства з Миколаївською ОДА та регіональним підрозділом державної служби автомобільних доріг (САД);
  • по-третє, виконати завдання дорожньої реформи, передавши дороги загального користування на баланс ОТГ з механізмами фінансування і контролю.

Важливим кроком на шляху до вирішення ключової проблеми стала розробка командою коблівського голови проекту рішення сільради «Про затвердження Проекту Програми утримання та розвитку інфраструктури доріг на території Коблівської сільської ради (ОТГ) Березанського району Миколаївської області на 2020-2027 роки».

Керівник КУ «Агенція розвитку Коблівської ОТГ» Володимир Киливник повідомив учасників заходу про початок публічного обговорення та запросив подавати пропозиції щодо змісту проекту рішення.

На круглому столі відбулось перше обгоговорення пріоритетів дорожньої програми. Директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Михайло Золотухін спільно зі старостами презентували результати жовтневих медіацій у 4-х старостинських округах ОТГ: Українському; Лугівському; Рибаківському, Новофедорівському

Також учасникам круглого столу було презентовано можливі кроки для покращення якості доріг та становлення належного врядування у 2-х ОТГ Березанщини, що були напрацьовані учасниками медіацій та обговорень результатів відповідного громадського аудиту ефективності (Аналітична записка та Презентація громадського аудиту з 12 кроками запуску механізму співфінасування ремонту доріг загального користування обласного значення). 

Спільна позиція учасників заходу, щодо рецептів покращення якості доріг буде презентовано на обласній нараді «Добрі дороги у ОТГ Миколаївщини», проведення якої заплановано до кінця 2019 року. Також команді Коблівского голови рекомендовано провести публічні обговорення, зустрічі з депутатами, старостами, місцевими мешканцями щодо змісту проекту дорожньої програми, розмістити ії проект на офіційному сайті сільради.

Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»


Круглий стіл проведено в рамках проекту «Добрі дороги у гармонійних громадах Березанщини», що реалізується ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» за підтримки МФ «Відродження» та при партнерстві з ГО «ЕКО Березань», Березанською райрадою та виконкомами Березанської, Коблевської ОТГ та Миколаївським місцевим центром ПВПД.

Круглий стіл є черговим заходом проекту «Дієві механізми гармонійного розвитку сіл в об’єднаних територіальних громадах Миколаївщині», що реалізується Фондом при партнерстві з Миколаївською облрадою, Миколаївською ОДА згідно на виконання технічного завдання 3.2.1.4. Плану заходів з реалізації у 2018-2020 роках Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку