Маленькі та великі “ідеї добра” учасників молодіжного ідеятону “Добротвір”

Наприкінці липня команда Агенції сталого розвитку «Хмарочос» в рамках проєкту «Голос громади в місцевому самоврядуванні» Програми DOBRE провели молодіжний онлайн-ідеятон «Добротвір». Участь в ...

300427908_176703888188245_7100596084214774512_n
Маленькі та великі “ідеї добра” учасників молодіжного ідеятону “Добротвір”

Наприкінці липня команда Агенції сталого розвитку «Хмарочос» в рамках проєкту «Голос громади в місцевому самоврядуванні» Програми DOBRE провели молодіжний онлайн-ідеятон «Добротвір». Участь в Ідеятоні брали представники та представниці Веселівської, Гуляйпільської, Комиш-Зорянської, Пологівської та Широківської громад Запорізької області, що наразі перебувають в громадах, і ті, хто через військові дії був змушений тимчасово виїхати зі своїх громад, а також інших громад України, які приймають вимушено переміщених жителів громад Запорізької області та хочуть сприяти їх соціальній інтеграції в приймаючі громади.

Завдання Ідеятону було допомогти учасникам та учасницям розробити ідеї соціальних ініціатив та втілити їх задля згуртування місцевої молоді, а також отримати фінансову підтримку для реалізації. Загалом було підтримано 9 заявок на реалізацію соціальних ініціатив добротворців, які вони втілювали протягом кінця липня – серпня. Далі детальніше розповідаємо про втілені ініціативи.

 «Лапка добра» – благодійна акція ініціативної групи молоді «Вектор змін», яка реалізовувалася в Широківській громаді. Акція полягала у виготовленні м’яких іграшок-антистресів «Іжачків», «Кошенят» та «Песиків» для дітей внутрішньо переміщених осіб. Загалом акція охопила близько 70 дітей з населених пунктів Петропіль, Миколай-Поле, Веселе, Зеленопілля, Лукашеве, Новопетрівка та селище Сонячне. Хоча ініціатива вже реалізована, представниці «Вектору змін» продовжують створювати іграшки для дітей разом з волонтерами. 

Денний дитячий табір «Сонечко» – ініціатива реалізовувалася в Дрогобицькій територіальній громаді. Під час денного табору діти виготовили 78 оберегів «Ангелики» для захисників України, також учасники вивчали правила з мінної безпеки та поведінки у надзвичайних ситуаціях, дізнались про важливість збереження навколишнього середовища та сортування сміття. Загалом було проведено 6 заходів в рамках табору.

299166513_620762906356500_4544890395234131626_n

«Щастя в долонях» – молодіжна ініціатива Аліни Савченко, метою якої є згуртування та підтримка дітей з різних куточків України, які наразі тимчасово проживають в місті Запоріжжя, та покращення їх психологічно-емоційного стану. В рамках ініціативи було створено 50 ведмедиків ручної роботи, які відправлено активістам громадського об’єднання «ЛЕВ» Вільнянської міської територіальної громади, Запорізької області, частина іграшок подарована дітям переселенців, які наразі тимчасово проживають в місті Вільнянськ, частину буде відправлено на передову військовим, як обереги, укомплектовано та подаровано п’ять боксів для створення ведмедика, створено телеграм канал «Щастя в долонях», на який додано всю необхідну інформацію, щоб самостійно зв’язати іграшку. У селі Лисогірка, Біленьківської територіальної громади, Запорізької області відбувся виїзний майстер клас з декору та пакування іграшок, створено Google-карту, на якій відмічено кожну подаровану іграшку з орієнтовним позначенням місць. Більше на сторінці Аліни https://www.facebook.com/savchenko.alina.as

298182794_5692604310820811_4585554020995711127_n
 «Умілі ручки» – майстер-клас з декоративно-прикладного мистецтва. Ініціатива реалізовувалася в Широківській громаді, мета якої полягала у проведені майстер-класу зі створення авторської обкладинки та закладки для записників, психологічному розвантаженню дітей, згуртуванню та спілкуванню, розкриттю потенціалу кожної дитини через творчість та креативність.

«Фарби Перемоги» – проведення серії майстер-класів по малюванню та знайомство з історією виникнення малювання. Під час реалізації молодіжної ініціативи «Фарби Перемоги» проведено 4-ри майстер-класи з арт-терапії у Широківській громаді (села Зеленопілля, Володимирівське, Новопетрівка, селище Сонячне). У процесі малювання маленькі учасники та учасниці висловлювали свої емоції за допомогою фарб. Основною тематикою малюнків дітей була Україна та її символи. Загалом було охоплено близько 70-ти дітей, зокрема 30 осіб з числа ВПО.

300427908_176703888188245_7100596084214774512_n

«Майстер клас для підтримки ЗСУ» – створення мила ручної роботи для захисників та захисниць у формі серця. Майстер-клас по миловарінню за участі молоді було проведено на території Новопетрівської гімназії (Широківська громада). В рамках ініціативи було створено 50 сердець мила та передано військовим, які обороняють Україну.

«Фабрика добра» – проєкт направлений на підвищення рівня згуртованості та комунікабельності учасників освітнього процесу, дітей різної вікової категорії, нових мешканців нашого села та інших жителів Лукашівського старостинського округу та створення умов для спілкування, проведення змістовного дозвілля. В рамках ініціативи було проведено майстер-класм з виготовлення ляльки-мотанки у патріотичному стилі та прикрас зі стрічок та бусин. Учасники та учасниці створили 56 ляльок та 97 прикрас з бусин та стрічок.

Волонтерський бібліотечний проєкт «Все буде Україна!» – організація занять з ігрофікації, книготерапії та арт-терапії, які сприяють відновленню життєвого потенціалу нових членів громади міста Кропивницький, які постраждали внаслідок збройної агресії рф в Україні. Заходи були спрямовані на підтримку психічного та емоційного стану дітей та батьків ВПО задля єдності та соціальної згуртованості громади міста Кропивницького, у яку влилися мешканці окупованих територій Запорізької області. За період з 2 по 21 серпня бібліотекарі-волонтери відділу дитячого та сімейного читання  Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім.Т.Шевченка залучили 67 родин ВПО з окупованих територій Запорізької області та інших регіонів до патріотичних,  безпекових та розвиваючих ігор, арт-майстерок та казкотерапевтичних занять.  Більше на сторінці бібліотеки https://www.facebook.com/odbShevchenka/  

296825161_2994507630840285_7470479070324067601_n

«Добро без кордонів» – мета ініціативи полягала у проведені низки благодійних заходів для збору коштів для підтримки осіб, які постраждали через військові дії. В рамках ініціативи було проведено 7 заходів у Дмитрівській громаді. Під час заходів було зібрано 38362 гривень на лікування важкопораненого військового з села Цибулеве. Під час одного з благодійних кіновечорів був проведений майстер-клас «Малюнок для ЗСУ». Малюнки передали до спільноти Годуємо патріотів (місто Кропивницький), які готують сухі супові та борщові набори і передають їх військовим на передову. А під час благодійного ярмарку створили 50 патріотичних браслетів зі стрічок. Більше на сторінці ГО «Платформа успішних змін» https://www.facebook.com/uspishnazmina/?ref=page_internal 

298003583_610251507335466_4838214225840322592_n


Тематика публікації:                 

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи