Майстерня, кафе, виробництво меблів та IT: у Франківську презентували бізнес-проєкти від переміщених жінок та двох школярок

В Івано-Франківську двоє школярок і троє дорослих презентували бізнес-плани своїх майбутніх підприємств, які розробили під час навчального курсу з бізнес-планування. Його організувала ...

Додано:
MolodaProsvita_IF

_MG_2702 (web)
Майстерня, кафе, виробництво меблів та IT: у Франківську презентували бізнес-проєкти від переміщених жінок та двох школярок

В Івано-Франківську двоє школярок і троє дорослих презентували бізнес-плани своїх майбутніх підприємств, які розробили під час навчального курсу з бізнес-планування. Його організувала Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” у рамках проєкту “Емпатія. Підтримка. Інтеграція”. Викладачкою курсу була Галина Гривнак, представниця Бізнес Асоціації Івано-Франківська. Частина учасників – переміщені люди з інших регіонів України, які через війну втратили роботу і на новому місці починають все з нуля.

_MG_2518 (web)

“Коли ми тільки починали навчання, до нас надійшло близько ста заявок від дорослих і підлітків. Це показує наскільки вмотивованими є українці навіть у час війни розвивати підприємництво. У кінцевому результаті ми отримали більше десятка дійсно цікавих та креативних бізнес-планів, які розробили учасники курсу. З них обрали п’ять найбільш обґрунтованих і готових до втілення. Їх і презентуємо на широкий загал”, – розповіла керівниця “Молодої Просвіти” Євгенія Бардяк.

Наймолодшою учасницею, яка розробила ідею відкриття кравецької майстерні з виготовлення екосумок, є чотирнадцятирічна франківка Анастасія Чижик. Вона має план через пошиття торбинок не тільки заробляти, а й сприяти зменшенню сміття.

Серед дорослих презентувала свій бізнес-план з виготовлення та продажу дерев’яних іграшок і меблів для дітей Ольга Матвєєва з Миколаєва. Про відкриття майстерні вона мріяла ще до початку повномасштабної війни. Втілити задум вдалося у грудні 2022 року в Івано-Франківську, куди перемістилися всією сім’єю. За словами жінки, це уже не перше навчання, яке вона проходила, щоб правильно побудувати цілі й плани бізнесу, але саме на цьому курсі змогла знайти відповіді на ті питання, які мала до старту занять: “Зараз я маю чітку стратегію та бізнес-план, за яким планую рухатися далі. Ми уже запланували налагодити партнерство з українськими дитячими центрами, а також є думка виходити на міжнародний ринок через інтернет-сервіси, що орієнтуються на продаж товарів”.

_MG_2769 (web)

За невеликий проміжок часу бізнес вже продав понад 60 іграшок. Але Ольга сподівається розширити виробництво, тому шукає зараз додаткові фінансування свого поки ще маленького підприємства.

_MG_2670 (web)

Підтримували на заході майбутніх підприємців представники уже діючих бізнесів та інвестори, що шукають нові ідеї для фінансових вкладень. Серед їх числа – Віктор Вінтоняк, член правління Бізнес-асоціації міста Івано-Франківська. 

“Всі п’ять бізнес-ідей перебувають на різних стадіях: від концепту до вже практично перших кроків виробництва. Тому їх оцінювати однаково не можна. Але я дуже підтримую такі платформи публічних виступів, бо це дає можливість людям вперше зрозуміти, що таке презентація свого бізнес-плану, а також одразу отримати зворотні відгуки. Думаю, це має надихнути учасників продовжувати шукати кошти на втілення своєї ідеї та не здаватися”, – зазначив Віктор Вінтоняк. 

На заході також презентували бізнес-плани з відкриття IT-компанії, тематичного кафе з атмосферою Маріуполя та студії з виготовлення металевих меблів у стилі Loft.

_MG_2575 (web)


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії