Львівські дискусії — підсумки першого дня VI Західноукраїнського юридичного форуму АПУ

Боротьба проти корупції та реформа юросвіти — основні теми першого дня VI Західноукраїнського юридичного форуму Асоціації правників України (АПУ), який відлбувся 26 травня 2016 року. Із ініціативи ...

Додано:
uba

1-300x
Львівські дискусії — підсумки першого дня VI Західноукраїнського юридичного форуму АПУ

Боротьба проти корупції та реформа юросвіти — основні теми першого дня VI Західноукраїнського юридичного форуму Асоціації правників України (АПУ), який відлбувся 26 травня 2016 року.

Із ініціативи регіонального масштабу форум переріс у глобальний всеукраїнський захід, який проходить вже водночас із щорічним засіданням Правничої асамблеї АПУ — найвищого керівного органу Асоціації. Більше 230 учасників зі всієї України, 6 робочих сесій, спеціальні доповіді, екскурсії та прийоми, зустрічі з іноземними колегами — все це чекає на учасників протягом двох днів роботи.

Відкрив робочу частину форуму Денис Бугай, Президент АПУ, вказавши на особливості цьогорічного заходу. «Боротьба з корупцією: хто кого?» — з цього питання стартувала перша дискусійна панель VI Західноукраїнського юридичного форуму. Модератор сесії, Андрій Стельмащук, член Правління АПУ, керуючий партнер «Василь Кісіль і Партнери», запропонував визначити, що є першочерговим: корумповані, бо бідні, чи бідні, бо корумповані.

Відповідаючи на це питання, Роман Маселко, адвокат, член Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро України вказав на те, що не все, як виявляється, залежить від самих учасників. «Наявність системи, яка тисне, зокрема й на суддів, наявність кругової поруки — це складні проблеми, однак з ними можна боротися». Щодо способів боротьби, то, на думку Оксани Корбин, юриста, яка на певний час полишила практику заради роботи судді, серед таких способів є повна відмова від толерування корупції: «Ми маємо припинити сприймати це явище як нормальну практику і поглянути, чи достатньо переконливим є наш власний приклад». За її словами, адвокатам часто легше пояснити клієнту програш справи наявністю корупції в суді, аніж визнати слабкість правової позиції.

У свою чергу, Євген Черняк, аналітик департаменту аналізу політики Transparency International Україна, назвав позитивні зміни, які сприяють боротьбі з корупцією. «У нас почало формуватися громадянське суспільство, створюються ОСББ, проходять процеси децентралізації та об’єднання громад. Все це сприяє комунікації, яка так необхідна нам для єднання», — зазначив він. Серед інших позитивних змін експерт назвав роботу у сфері впровадження електронної звітності, створення нових антикорупційних органів та той факт, що питання боротьби з корупцією широко обговорюються в суспільстві.

Надалі від питань боротьби проти корупції учасники перейшли до іншої не менш глобальної теми — реформи юридичної освіти. «Серед усіх випускників мало не кожен третій може потенційно стати правником. А за останні 10 років щороку випускається близько 25 тисяч студентів. Така доступність юридичної освіти вимагає формування дуже високого інтелектуального потенціалу. Адже юрист — це людина, яка готова чинити опір, відмовляти, людина, яка глибоко розуміє процеси і може ними управляти», — зазначив Андрій Бойко, д.ю.н., професор, декан юридичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка (2003 — 2015 років), член Вищої ради юстиції України. Також він навів ще одну статистику: близько 80% кандидатів у судді на призначення вперше під час екзаменування показують недостатній рівень юридичних знань, почасти навіть у питаннях елементарної юридичної термінології.

Своїми думками з колегами ділилися Наталія Ступницька, національний менеджер проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Артем Шаіпов, радник з правових питань та суддівської відповідальності проекту USAID «Справедливе правосуддя». Модератором дискусії виступив Максим Шевердін, партнер ЮФ «Кібенко, Оніка і партнери».

Учасники дискусії вказували на необхідність розробки стандартів викладання в юридичній професії, скорочення кількості юридичних факультетів, проведення рейтингів вищих навчальних закладів тощо. Підсумовуючи всі ідеї та пропозиції, Іван Городиський, к.ю.н., директор Центру верховенства права Українського Католицького Університету, запросив колег до роботи у межах Комісії з питань удосконалення юридичної освіти АПУ та закликав представників навчальних закладів до співпраці.

Нагадаємо, що нещодавно Асоціація представила результати опитування правників щодо основних підходів до реформи юридичної освіти з відповідним обговоренням серед експертного середовища.

Під час другого дня форуму учасники оцінять статус проведення стратегічних реформ, поглянуть на міжнародно-правові інструменти у роботі юриста, представлять нові стратегії управління юридичною фірмою та заслухають спеціальну доповідь колег «Українські юристи і війна: грані реальності 2-х років». Завершиться другий день вечірнім прийомом у Львівському історичному музеї «Італійське подвір’я».

Асоціація правників України принагідно висловлює вдячність генеральному партнеру VI Західноукраїнського юридичного форуму АО «Матвіїв і партнери», ексклюзивному партнеру президентського прийому Moris Group, партнерам: ARIO, єПраво, АО «Павленко і партнери», KODARY Partners, партнеру сесії ЮК «Колегіум», алкогольному партнеру Finlandia, інформаційним і медіа партнерам заходу.

ФОТОЗВІТ


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи