Луганські та львівські громадські активісти у Новому 2018 році започатковують спільну інформаційну та громадську співпрацю

Представники Центру інформаційних досліджень «Меридіан» (Львів-Дніпро-Херсон) та «Слобідського краю» (смт. Мілове, Міловський район) ініціюють довготривалу співпрацю між Львівщиною та Луганщиною.У ...

Додано:
MeridianUkraine

aa2f35[1]
Луганські та львівські громадські активісти у Новому 2018 році започатковують спільну інформаційну та громадську співпрацю

Представники Центру інформаційних досліджень «Меридіан» (Львів-Дніпро-Херсон) та «Слобідського краю» (смт. Мілове, Міловський район) ініціюють довготривалу співпрацю між Львівщиною та Луганщиною.

У межах Програми національних обмінів на Львівщині у жовтні та листопаді 2017 року на запрошення  Центру інформаційних досліджень «Меридіан» вже побували  делегації громадських активістів та медійників із Міловського району та Сєвєродонецька Луганської області, щоб утворити містки громадської та медійної співпраці та реалізації міжрегіональних проектів між Луганщиною та Львівщиною. Результатом зустрічей стали спільні проектні напрацювання у питаннях активізації прямих контактів між громадськими та інформаційними місцевими спільнотами Луганщини та Львівщини. А на початку грудня вже розпочалася підготовка серії тренінгів та семінарів для місцевих громадських активістів та блогерів Міловського району Луганської області.

На першому етапі співпраці відбуватиметься навчання та обмін досвідом. Більше зустрічей відбуватимуться на Луганщині. На переконання луганських та львівських активістів важливо, щоб у віддалених селах Луганщини і особливо на кордоні із Росією українці розуміли суть і важливість громадської активності та утворювали місцеві громадські об’єднання, знали і вміли поборотися за свої громадські права, а також могли активно брати участь у процесах децентралізації та впливати на місцеву владу. А для львів’ян буде корисним набутий досвід мережевих контактів та громадської і медійної співпраці зі своїми луганськими партнерами.

За словами Бориса Кацавала, одного із ініціаторів місцевої громадської ініціативи «Слобідський край» (смт. Мілове, Міловський район), важливо показати львів’янам, що на Сході України теж відбувається громадсько-культурне життя.

«Так, ми проживаємо на крайньому сході України і у нас пролягає кордон із Росією, тут знаходяться прифронтові території. Зважаючи на військовий конфлікт у Східній Україні, особливо важливим моментом сьогодні для нас є згуртування українців із сходу і заходу України, а для цього потрібно встановлювати тісні контакти та розбудовувати довготривалу співпрацю між Сходом і Заходом України. Тут важлива обопільна зацікавленість у такій співпраці, – стверджує луганчанин Борис Кацавал. – Тому ми приречені допомагати одне одному і більше знати про один про одного, щоб протистояти негативним інформаційним впливам та всіляким «гібридним вторгненням» та будувати демократичну Україну. Ще у серпні ми познайомилися із Олександром Лавриновичем під час його фотоекспедиції на Луганщину. Саме тоді, спілкуючись, він нас запросив відкрити для себе Львів і Львівщину і, чесно зізнаюсь, ми приємно вражені гостинністю львів’ян. Цікавою, як на мене була дискусія про традиції козаччини на теренах Луганщини під час нашого візиту до Львова. Серед львів’ян мало хто задумується над тим, що Луганщина історично була козацьким краєм. Тому такі мережеві зустрічі є дуже корисними та пізнавальними у плані напрацювання контактів та розвитку співпраці та обміну досвідом між Луганщиною і Львівщиною, вони нас зближують, не зважаючи на відстані та географію».

 «Ми розвиватимемо спільний досвід мережевої діяльності та співпраці. Ми маємо достатньо потужний експертний та громадський потенціал, щоб творити синенергію громадської активності та змін там, де сьогодні люди сам на сам зі своїми проблемами, – говорить Олександр Лавринович, голова правління Центру інформаційних досліджень «Меридіан». – Згідно напрацьованого спільного стратегічного плану будемо актуалізувати напрямки роботи з молоддю, працюватимемо у місцевих громадах Луганщини, звертатимемо увагу на хід реформування місцевого самоврядування (чим важлива децентралізація для місцевих громад), також актуальною для нас є проблематика дотримання  прав переселенців (тимчасово переміщенх осіб), окрім того будемо фокусуватися на інформаційній діяльності (розвиток громадської блогосфери, інформаційна безпека, робота з відкритими даними тощо).

Варто зазначити, що інформаційна, культурно-мистецька співпраця між Луганщиною та Львівщиною вже розпочата. До неї вже долучилися такі львівські організації та громадські ініціативи, як ГО «Українська мережева платформа незалежних експертів «Клен», «Товариство Лева», Центр інформаційних досліджень «Меридіан», молодіжна ініціатива «Студентська інформаційна мережа», «Компас переселенця», Місцевий блогер», «Львівська блогосфера». Луганчани під час свого перебування у Львові взяли участь у відкритті онлайн-фотовиставки «Пізнай Схід України. Луганщина у фотооб’єктиві»за результатами культурологічної фотоакції представників Львівської блогосфери. З інтерактивною онлайн-фотовиставкою можна безпосередньо ознайомитися у Музеї ЛНУ імені Івана Франка (презентації триватимуть до кінця січня 2017 року), а також на інтернет-платформі «Місцевого блогера». Від початку листопада 2017 р. і по січень 2018 р. групи школярів та студентів Львівщини мають змогу під час екскурсій в Музеї ЛНУ імені Івана Франка ознайомитися безпосередньо із прекрасною Луганщиною, що зафіксована у репортажній фотографії.

Громадські активісти Луганщини та Львівщини готуватимуть спільний документальний фільм «Вижити на лінії розмежування», що розповідатиме про непрості питання та виклики прифронтових територій Луганщини (Слобідського краю). Мета документального проекту – привернути увагу громадськості та експертних середовищ до вивчення складної ситуації прифронтових територій у важливому регіоні.

Як зауважив Борис Кацавал, котрий представляє «Слобідський край», саме такі зустрічі відкривають нові перспективи співпраці та вселяють оптимізм, що спільними зусиллями можна впливати на просування реформ на місцях, долати негативні стереотипи та кліше, вирізняти  дезінформацію від інформації в умовах інформаційної війни та збройного конфлікту на Сході України і любити свою країну. 

Центр інформаційних досліджень “Меридіан”


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Проблеми та виклики громад північного прикордоння: на Волині відбувся обмін досвідом

На робочому засіданні Ради ВПО (Берислав) вирішили провести нове анкетування

План відновлення та розвитку Новобілоуської громади: візія, стратегічні цілі і завдання відновлення

100 тисяч життів на рік: як тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Києві

«STOPманіпулятор» — сказали студенти з Вінниці під час дводенного тренінгу