Лубенщина приєдналася до міжнародної кампанії проти ґендерного насильства в Україні

30 листопада 2017 року учні старших класів Вовчицького ліцею імені В.Ф. Мицика приєднались до інформаційної кампанії «16 Днів Активізму» проти гендерного насильства. Кампанія стартувала 25 листопада ...

Додано:
tviisvit

DSC_2592
Лубенщина приєдналася до міжнародної кампанії проти ґендерного насильства в Україні

30 листопада 2017 року учні старших класів Вовчицького ліцею імені В.Ф. Мицика приєднались до інформаційної кампанії «16 Днів Активізму» проти гендерного насильства. Кампанія стартувала 25 листопада і триватиме до 10 грудня, Міжнародного дня прав людини. Інтерактивну зустріч разом з учнями провели фахівці Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій Світ» у співпраці з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Своїми діями активісти намагаються привернути увагу до найбільш незахищених та вразливих груп жінок і дівчат задля спрямованої дії на запобігання та припинення насильства щодо жінок та дівчат. «Захід влаштували  щоб підвищити обізнаність молоді щодо проблем гендерно обумовленого насильства та шляхів їх вирішення», – пояснює координатор кампанії Олександр Чепур.

На початку зустрічі учні познайомились з програмою Британської Ради в Україні  «Активні громадяни», в рамках одного з проектів якої проходила зустріч. Учасники розглянули загальні поняття насильства та його види.

В Україні багато жінок стикаються з різними та взаємопов’язаними формами насильства. Особливо вразливими групами є: жінки з інвалідністю, жінки, які живуть з ВІЛ, сільські жінки, молоді жінки, літні жінки, етнічні меншини, зокрема ромки, жінки-переселенки, дівчата – підлітки тощо.

Організатори звернули увагу підлітків на прояви сексуального насильства над дітьми в мережі Інтернет. Учні уважно переглянули відеоролик «ONLINE сексуальне насильство» та обговорили отриману інформацію разом з психологом Юлією Подою за допомогою арт – терапевтичної методики  «Кола спілкування». За словами психолога, засвоєння такої методики допоможе попередити сексуальне домагання, фізичне, психологічне насильство тому, що дитина зрозуміє що відбувається щось неправильне.

В останні роки кампанія проти гендерного насильства використовувала помаранчевий колір як спільну тему, яка проходить через усі заходи. Помаранчевий є одним з офіційних кольорів кампанії, який використовується як символ світлого майбутнього, вільного від насильства щодо жінок та дівчат. Тож, на завершення заходу учасники влаштували своєрідний флешмоб, підписавши долоні помаранчевого кольору закликами проти насильства.

DSC_2562 DSC_2578 DSC_2590 DSC_2591 DSC_2594 DSC_2600

Захід відбувся в рамках проекту «Злочинці не назавжди: соціальна підтримка молоді Лубенщини, яка перебуває у конфлікті із законом», що підтримується програмою  Британської Ради в Україні  «Активні громадяни».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку