Лідери обговорили особливості українського суспільства на останньому семінарі «Діалог про ідентичність»

13 грудня в межах проєкту «Переосмислення української ідентичності» відбувся останній, десятий семінар «Діалог про ідентичність».Як платформа для діалогу лідерів Аспен Інститут Київ реалізує проєкт ...

SK_05806-1-1024x683
Лідери обговорили особливості українського суспільства на останньому семінарі «Діалог про ідентичність»

13 грудня в межах проєкту «Переосмислення української ідентичності» відбувся останній, десятий семінар «Діалог про ідентичність».

Як платформа для діалогу лідерів Аспен Інститут Київ реалізує проєкт задля роботи з роз’єднуючими дискурсами, які існують в українському суспільстві. Впродовж десятьох семінарів, які проводились від травня 2021 року, до участі у них долучилось понад 200 українських лідерів — державних та політичних діячів, а також представників громадського та академічного секторів, медіа, культури та ін. 

Нижче ділимося головними тезами останнього семінару:

  • Існує очевидна потреба у прийнятті множинності світоглядних позицій в сучасному українському суспільстві як фундаменту розбудови спільної візії майбутнього.  
  • Необхідно впроваджувати нові форми діалогу, які можуть спрацювати в суспільстві, що кілька поколінь поспіль не впливало на формування правил та не мало можливості говорити.
  • Україні важливо мати власний гранд-наратив, щоб не послуговуватись іноземними баченнями себе, нав’язаними імперським світобаченням.
  • Українське суспільство готове до захисту своїх прав. Втім, важливо змінювати парадигму сприйняття закону на “один закон для всіх”. Це — запорука дотримання прав людини.

Семінар модерували Наталія Кривда, професорка кафедри української філософії та культури Київського Національного університету ім. Т. Шевченка, та Володимир Фадєєв, завідувач відділу Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України. 

— Проєкт «Переосмислення української ідентичності» Аспен Інститут Київ реалізовував впродовж 2021 року. В його межах відбулося 10 семінарів, до яких долучилось понад 200 лідерів з різних сфер. Через діалог представники різних політичних позицій змогли почути одне одного та обговорити ключові питання розбудови майбутньої візії інклюзивної політичної нації, — зазначила Олена Фоміна, керівниця програми «Національна ідентичність».

Проєкт ініційовано Міністерством культури та інформаційної політики України та реалізується за підтримки Європейського Союзу. 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи