Курс на сталий розвиток: кейс Тростянецької громади

Що таке успішна громада? Безумовно, це громада, де втілюються ідеї сталого розвитку. Тростянецька ОТГ, яка створена у липні 2017 року в Сумській області, цьогоріч очолила всеукраїнський рейтинг ...

Trost
Курс на сталий розвиток: кейс Тростянецької громади

Що таке успішна громада? Безумовно, це громада, де втілюються ідеї сталого розвитку. Тростянецька ОТГ, яка створена у липні 2017 року в Сумській області, цьогоріч очолила всеукраїнський рейтинг найуспішніших громад. Про те, як ій вдалося взяти курс на сталий розвиток, ідеться у матеріалі Програми розвитку ООН в Україні.

Зокрема, за три роки в Тростянецькій ОТГ реформовано медичні заклади – завдяки цим заходам вони були готові до оперативного реагування, коли стався спалах пандемії COVID-19. Окрім того, тут реорганізовано заклади освіти. Для ремонту класних кімнат, закупки необхідного для навчання мультимедійного обладнання були виділені кошти з місцевого та державного бюджетів, залучено міжнародну допомогу. А минулоріч у Тростянецькій ОТГ з’явився сучасний інклюзивно-ресурсний центр, де відтепер можуть навчатися діти з особливими освітніми потребами. 

Також у Тростянці за європейським прикладом модернізовали бібліотеку, яка нині перетворилася на культурно-освітній простір із облаштованим коворкінг-центром, мультимедійним залом-трансформером, дитячою зоною та соціальним кафе. Ба більше, днями Українська бібліотечна асоціація назвала її «Бібліотекою року 2020» у номінації «Малі бібліотеки» за проєкт «Інформаційно-культурний та дозвіллєвий центр громади».

фото: Тростянець.info

фото: Тростянець.info

Успішність ОТГ у рейтингу, складеному програмою з підтримки реформи децентралізації «U-LEAD з Європою» та проєктом SKL International, визначалася з врахуванням фінансового потенціалу громади, що включає чимало чинників – географічне розташування, історичний розвиток, культурні традиції, наявність економічно активних підприємницьких структур, корисних копалин, промислова та соціальна інфраструктура – які визначають перспективи ефективного розвитку громади.

Дорожньою картою для розвитку Тростянецької ОТГ стала Стратегія розвитку громади до 2030 року, що відображає спільне бачення подальшого розвитку ОТГ представниками громади, бізнесу та місцевої влади. Наприклад, тут планують розвивати туристичний кластер і побудувати біатлонну базу, де можна буде проводити міжнародні змагання будь-якого рівня.

Коли йдеться про сталий розвиток громади, розуміння стратегічних підходів і практичних нюансів також важливі. Саме тому усі представники місцевої влади у Тростянецькій ОТГ вже пройшли запущений цьогоріч онлайн-курс «Як діяти далі: державним службовцям про сталий розвиток». Курс був розроблений Програмою розвитку ООН в Україні в партнерстві з Національною академією державного управління при Президентові України за фінансової підтримки Уряду Німеччини через Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ). Він знаходиться у відкритому безкоштовному доступі на освітній платформі Прометеус.

online

фото: Олександр Остапенко/UNDP

Серед тих, хто пройшов онлайн-курс про сталий розвиток – головна лікарка комунального некомерційного підприємства «Тростянецький центр первинної медичної допомоги» Світлана Лобода. «Я дізналася про практичні механізми, що стоять за досягненням Цілей сталого розвитку – створення логічних моделей, визначення пріоритетів повсякденної діяльності. Тепер я краще розумію потенційні позитивні та негативні аспекти, що впливають на сталий розвиток нашої громади», – каже вона.

Нині очільниця медичного закладу разом із своїм колективом, які звісно ж обрали своїм пріоритетом реалізацію Цілі сталого розвитку №3: Міцне здоров’я і благополуччя, прагнуть досягнути зменшення рівня захворюваності в громаді на 15% в найближчі п’ять років. Для цього необхідно запроваджувати інновації, залучати до співпраці партнерів, популяризувати серед містян здоровий спосіб життя.

Детальніше про пріоритети розвитку громади –  у матеріалі Програми розвитку ООН в Україні.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи