Культура vs COVID-19: хто кого? Український та іноземний досвід

Коронавірус вносить свої корективи у життя людей та цілих держав. Якщо мешканцям радять сидіти вдома, то урядам доводиться переглядати бюджети держав, направляти гроші на боротьбу з недугою та ...

УКФ
Культура vs COVID-19: хто кого? Український та іноземний досвід

Коронавірус вносить свої корективи у життя людей та цілих держав. Якщо мешканцям радять сидіти вдома, то урядам доводиться переглядати бюджети держав, направляти гроші на боротьбу з недугою та підтримку “больових точок”.

Так історично склалось, що коли до нас приходить біда і доводиться шукати додаткові ресурси – страждає, в першу чергу, гуманітарна галузь – культура, спорт, молодь, освіта і наука, медицина. Ми дуже хочемо жити, як у країнах Європи чи інших розвинених державах. Отож, невеличкий аналіз деяких країн та їх ставлення до культури у часи епідемії.

Франція. Для музичного сектору створений спеціальний Фонд (10 млн євро + зовнішнє фінансування). Для театрального сектору розглядають можливість виділення екстреного фінансування до 5 млн. євро. Для книжкової галузі Національний книжковий центр (CNL) реалізує програму з початковим бюджетом 5 млн євро.

Швейцарія. На культуру та мистецтво виділено екстрене фінансування у сумі 280 млн швейцарських франків.

Німеччина. Для підтримки представників креативних індустрій виділено 50 млрд (!!!) євро.

США. Підготували законопроект, згідно якого на підтримку культури передбачено 207 млн доларів.

Україна. За словами голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної культури Олександра Ткаченка, Мінфін планує скоротити фінансування Мінкульту на 7 млрд грн. Зокрема, на 750 млн грн для Держкіно, на понад 500 млн для будівництва музеїв Голодомору і Революції Гідності, на 250 млн грн для творчих спілок, на 500 млн грн для українського культурного фонду, на 150 млн грн для Інституту книги, на 500 млн грн для програм інформполітики, “зшивання країни”, для молоді, на ремонти та реставрації.

Так, Україна не така заможна, як Америка чи Німеччина, щоб на підтримку креативних індустрій виділяти такі великі кошти. Наразі мова йде про те, щоб не забирали хоча б того, що заплановано виділити на 2020 рік.

Для тих, хто питатиме: “А звідки тоді ж брати гроші на боротьбу з коронавірусом?”. Подумайте, чому майже незмінними залишаться видатки на Апарат Верховної Ради України, Державне управління справами, Офіс генерального прокурора та Міністерство внутрішніх справ України?

І ще, раджу переглянути виступ президента України Володимира Зеленського під час вручення Шевченківської премії 9-го березня цього року https://www.facebook.com/president.gov.ua/videos/500418420643799/


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії