“Кроки для старост 2021″: що про навчання говорять старости громад Херсонщини

Впродовж семи тижнів 300 старост з усіх областей України брали участь у навчанні "Кроки для старост 2021" від U-LEAD. Разом із колегами вчилися старости Херсонської, Білозерської та Станіславської ...

Додано:
Oksana Stelmakh

pexels-startup-stock-photos-7096
“Кроки для старост 2021″: що про навчання говорять старости громад Херсонщини

Впродовж семи тижнів 300 старост з усіх областей України брали участь у навчанні “Кроки для старост 2021″ від U-LEAD. Разом із колегами вчилися старости Херсонської, Білозерської та Станіславської громад Херсонщини.

Навчальний курс складався з п’яти семінарів, трьох практикумів та одного онлайн-візиту до Покровської громади Дніпропетровської області.

- Спектр питань навчального курсу “Кроки для старост” дуже широкий – від місця старости в системі місцевого самоврядування до інструментів налагодження діалогу з керівництвом територіальної громади, мешканцями та депутатами; про функції та повноваження не лише в теорії, а й практичній реалізації. Під час воркшопів учасники мали змогу розглянути конкретні життєві ситуації і навіть спробувати свої сили в рольовій грі, яка проходила, за відгуками наших старост, «в умовах, максимально наближених до бойових» та «це ж не театр, це наше з вами життя!», – розповіла керівниця Регіонального офісу ” U-LEAD з Європою” у Херсонській області Оксана Сілюкова.

У своїх відгуках учасники багато говорили про можливість знайомства з колегами, налагодження комунікацій та обмін досвідом. Адже коли знаєш, що в іншому старостаті схожу ситуацію вдалося вирішити і можна дізнатися “як?”, то це вже не проблема.

- Навчання сподобалося. Наступного разу обов’язково теж хочу брати участь. “Кроки для старост” – це можливість обмінятися думками та поспілкуватися з колегами. Мені здавалося, що тільки в мене в старостаті є проблеми, які складно вирішити, наприклад, через відсутність фінансування, а виявилося що не одна така. Занотувала собі деякі практики для налагодження комунікацій з людьми, – розповіла Наталія Каменецька, староста Станіславської територіальної громади.

Її слова підтримала і інша учасниця – Ірина Спіцина, староста Білозерської територіальної громади.

- Хочу подякувати усім модераторам та учасникам навчання. Це було неймовірно цікаво, зручно, повчально. Мені сподобалося все, особливо воркшопи у командах, де була можливість спілкування з іншими представниками громад, можливість отримання нової інформації, досвіду. А в цілому, хочу сказати, що все було чудово, – зазначила вона.

Оксана Сілюкова розповіла, що старости-учасники висловлювали намір знов подавати заявки на навчання у 2022 році.

 – Це означає, що у наступному курсі ми повинні врахувати всі висновки першого циклу “Кроків для старост” та зробити їх ще більш захоплюючими і корисними. Тож маємо нові виклики у підготовці майбутнього навчання, але це те, що надихає, народжує мрії, які потім стають реальними діями, – сказала вона.

Зважаючи на високий запит від українських старост на навчання, U-LEAD планує  провести навчання для старост навесні 2022 року. Також на базі Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Херсонській області будуть проводитися консультації та навчальні заходи для старост, які не були відібрані на навчання в обох програмах. Тож слідкуйте за нашими анонсами та долучайтеся до заходів.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE