Кременчук попереду, Полтава ж відстає, як завжди

Всесвітній День хоспісної і паліативної допомоги проводиться щорічно в другу суботу жовтня. Організатором Всесвітнього Дня хоспісної та паліативної допомоги є Світовий Альянс паліативної допомоги, ...

Додано:
socium.pl

Кременчук попереду, Полтава ж відстає, як завжди
Кременчук попереду, Полтава ж відстає, як завжди

Всесвітній День хоспісної і паліативної допомоги проводиться щорічно в другу суботу жовтня. Організатором Всесвітнього Дня хоспісної та паліативної допомоги є Світовий Альянс паліативної допомоги, куди входять національні та регіональні організації, громадяни, які підтримують розвиток хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі.

логотип

Хоспіс є однією з форм паліативної допомоги – це спеціалізована медична установа для догляду за невиліковно хворими людьми в кінці життя.

Цілі Всесвітнього Дня хоспісної та паліативної допомоги полягають у підвищенні інформованості світової громадськості про проблеми паліативної допомоги та хоспісів, сприяння у створенні умов для того, щоб люди могли висловити свої думки про проблему; підвищення розуміння медичних, соціальних, практичних і духовних потреб людей, які мають невиліковні захворювання та членів їх сімей; сприяння становленню та розвитку благодійних фондів, здатних підтримувати та розвивати рух хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі та ін…

В 2018 році Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги припадає на 13 жовтня. З нагоди цієї події, було прийнято рішення ознайомити мешканців міста з основними проблемами розвитку та провести масово-роз’яснювальну роботу з населенням, повідомив керівник інформаційного проекту «Привернення уваги громади та влади до розвитку хоспісного руху на Полтавщині» Групи інформаційних проектів Полтавщини Андрій Олєйніков.

На сьогоднішній день, полтавські керівники докерувались так, що в такому важливому питанні, як створення хоспісного стаціонару для невикіловних онкологічних хворих відбулося не в Полтаві, а в Кременчуці.

Завдяки їхній «наполегливій» праці в Полтаві ї досі не створено хоспісний стаціонар, попри доручення ОДА, згідно п.3 плану заходів Полтавської облдержадміністрації щодо розвитку паліативної та хоспісної допомоги в 2016-2010 р.р., передбачено, до 01.10.2016 року відкриття хоспісного відділення на 25 ліжок у м. Полтава. Одночасно з цим, згідно п.1 доручень директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації від 17.10.2014 «Про стан надання паліативної та хоспісної допомоги», аналогічну установу потрібно було створити до 01.11.2014 року та інших доручень. Дані доручення були покладені на профільного заступника міського голови Полтави  з питань діяльності виконавчих органів та керівника міського управління охорони здоров’я. (додається на фото).

В 2017 році, в місті Кременчук було створено хоспісний стаціонар на 25 ліжок та їм не заважало «формування Госпітальних округів» та реформи, на які спираються в своїх відписках керівництво міського управління ОЗ Полтави.

Керівництво даного управління займає свої посади з 2002 року, так довго ніхто з керівників не тримається при всіх режимах влади, і вони нічого не роблять, пишуть відписки, підставляють та дискредитують керівництво міста, надаючи на підпис документи, які містять відповіді на зовсім їнші питання.

Також слід зазначити, що «експертом» в міському управліні охорони здоров’я з питань паліативної та хоспісної допомоги є громадянин Резнік Анатолій, який не є працівником даного управління, має фах стоматолога та був статистом низької категорії однієї з лікарень міста Полтава, проте це не заважає йому мати «робоче» місце в приміщенні даного управління та вважати себе працівником міськвиконкому. В обласному Департаменті, таким самим «експертом» виступає, в якої взагалі немає вищої медичної освіти, та й вищу освіту в комерційному навчальному закладі вона здобула заочно у передпенсійному віці. (На фото додається зразок її листа, «експерт» навіть не може вирівняти текст по центру, я вже не кажу, що відповідь була надана зовсім не на ті запитання, що були в моєму запиті).

Кому спала така думка призначити таких «фахівців» експертами з питань паліативної та хоспісної медицини, невідомо. Проте є факт невиконання вищезазначених доручень щодо створення в Полтаві хоспісного відділення, в якому є величезна потреба. Департамент надав доручення та їх не контролював, в місті теж невідомо чим займались, проте стаціонар не відкрили, зазначив Андрій Володимирович. В рамках вищезазначеного проекту було направлено безліч скарг, запитів, клопотань, зроблено багато інформаційних сюжетів з питань вирішення цього питання, а також звільнення всього керівного складу міського управління охорони здоров’я з займаних посад за багаторічну бездіяльність, проте вони й досі продовжують «ефективно працювати».

Проте мене вони поінформували: «що згідно Положення про управління охорони здоров’я виконавчого комітету Полтавської міської ради, затвердженого рішенням 16 сесії Полтавської міської ради 7 скликання від 20.07.2018 року, управління має право залучати до роботи фахівців закладів охорони здоров’я комунальної форми власності м.Полтава до роботи в управлінні», забужши знову зазначити саме цікаве…, Тобто це перекладається так: «ми дозволили прогулювати щоденно основне місце роботи та порушувати трудове законодавство – це ж просто юридичний нонсенс Резніку А. «експерту з питань паліативної та хоспісної медицини»! Хоч бери та представляй людину, яка б фіксувала щоденну появу на основному місці роботи цього «експерта».

За такі порушення трудового законодавства можна було пів управління звільнити разом з «експертом» та визволити нарешті керівний медичний орган міста від некомпетентних працівників, доки вони працюватимуть рівень розвитку допомоги для онкологічних хворих буде незадовільним, хоча на паперах вони намалювали гарну «бурхливу діяльність», яка не є дійсною.

Також серед проблем паліативної та хоспісної медицини є відсутність служби з надання хоспісної та паліативної допомоги вдома у пацієнта, яка теж є в багатьох містах України, не налагоджений доступ пацієнтів до якісного знеболення та ін., загалом куди не подивись в цьому напрямку – жодне питання не вирішено. Інформаційну роботу з населенням вони по цих питаннях теж не проводять по принципу ніхто нічого не знає, тому ми начебто гарно працюєм, тому цю роботу за них проводимо ми – і для них це зовсім безкоштовно…

ответ план план 1 план 2 план 3

Попередній матеріал з цієї тематики: «Управління Держпраці у Полтавській області не бачить порушень під своїм носом понад 15 років».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії