Кременчук зміг, а Полтава – ні!

Полтавська обласна благодійна організація «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» продовжує активно перейматися питаннями розвитку паліативної та хоспісної допомоги в місті, і нестворення ...

Додано:
socium.pl

29
Кременчук зміг, а Полтава – ні!

Полтавська обласна благодійна організація «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» продовжує активно перейматися питаннями розвитку паліативної та хоспісної допомоги в місті, і нестворення місцевими органами влади хоспісного стаціонару, відділення паліативної допомоги, мала кількість паліативних ліжок в лікарнях міста Полтави та відсутність служби з надання населенню допомоги «Хоспіс вдома» дуже хвилюють асоціацію та громадян, які потребують такої допомоги.

Перший заступник директора Полтавської обласної благодійної організації«Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» Андрій Олєйніков, керівник проекту «Привернення уваги громади та влади до розвитку хоспісного руху на Полтавщині» повідомив, що згідно п.3 плану заходів Полтавської облдержадміністрації щодо розвитку паліативної та хоспісної допомоги в 2016-2010 рр., передбачено, до 01.10.2016 року відкриття хоспісного відділення на 25 ліжок у м. Полтава. Одночасно з цим, згідно п.1 доручень директора Департамента охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації від 17.10.2014 «Про стан надання паліативної та хоспісної допомоги», аналогічну установу потрібно було створити до 01.11.2014 року. Дані доручення були покладені на профільного заступника міського голови Полтави  з питань діяльності виконавчих органів та міське управління охорони здоров’я.

Якщо доручення не виконуються, то треба прохати допомоги та поради у керівництва, громади, незалежних фахівців, саме тому, ми втретє пропонуємо розглянути дане питання на колегії Міністерства охорони здоров’я України, де досвідчені фахівці допоможуть та підкажуть полтавському медичному «менеджменту», як вирішити питання створення міського хоспісного стаціонару в м.Полтава. Тим більше, досвід створення таких установ вже давно є в Україні, зокрема і в Полтавській області теж. В 2017 році, на базі Другої міської лікарні м. Кременчук відкрито відділення паліативної допомоги. Відділення розраховане на 25 ліжок.

Ми пропонуємо це ще с початку року, а бюрократична складова та небажання чиновників працювати якісно та відповідально на користь суспільству надалі відтягує це питання, що видно з їхніх відписок.

Дану установу можна утримувати за рахунок різних джерел, в т.ч.: міського бюджету, гранти, кошти підприємств, добровільні пожертви громадян та ін.. Потрібно лише добре організувати роботу, маючи на це управлінські здібності, знання із менеджменту, повноваження та бажання працювати. Нажаль, в міському управлінні охорони здоров’я Полтавського міськвиконкому є тільки владні повноваження, а бажання створити добру справу загубилося років на 15, саме стільки перебуває на посадах основне керівництво цього підрозділу.

Серед полтавських громадських активістів, які переймаються питаннями охорони здоров’я знайдеться багато бажаючих взяти участь у засіданні колегії, або поспілкуватися в режимі «Skype» із керівництвом міністерства, тому ми обов’язково делегуємо представників для участі в такому заході, якщо нас своєчасно про це повідомлять. Лише спільними зусиллями та конструктивним діалогом можна вирішити одне із найважливіших питань – розвиток паліативної та хоспісної допомоги в м. Полтава, використовуючи при цьому основні принципи менеджменту. Ми направили чергове звернення в міністерство та клопотання в Полтавську облдержадміністрацію, також, ми звернулися за сприянням до Голови ГО «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги» та Голові Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я з проханням сприяти у створенні хоспісного стаціонару в Полтаві та розгляду цього питання на колегії МОЗ України.

Можливо чиновники нарешті почнуть перейматися цією проблемою, що так потрібна невиліковним онкологічним хворим та членам їхніх родин, адже рівень надання паліативної допомоги у місті Полтава є далеко не на належному рівні. Керівництво Управління охорони здоров’я Полтавського міськвиконкому  вперто не бажає створювати хоспісний  стаціонар, що зробили їхні Кременчуцькі колеги та продовжує ігнорувати вищезазначені доручення з цього питання.

Таким чиновникам, які 15 років перебувають на посадах не місце в органах місцевого самоврядування та взагалі в керівному складі медичних закладів, тим більше, що крім саботування питання створення стаціонару, в медичних закладах міста є ряд недоліків, які також неспроможні усунути керівництво цього управління, а саме:

  • відсутність хоспісного стаціонару та багаторічне саботування доручень Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації щодо його створення;
  • повна відсутність системи управління якістю в закладах охорони здоров’я міста;
  • численні черги в лікарнях та поліклініках;
  • хамське відношення до пацієнтів в лікарняних закладах;
  • неспроможність забезпечення доступу до знеболення для онкологічних хворих та інших ліків для пацієнтів з іншими видами захворювань в повному обсязі;
  • неконтрольованість дотримання санітарних умов в лікувальних закладах (іржаві труби, таргани, занедбані санітарні кімнати, відсутність гарячої води та інші численні неподобства);
  • несправність ліфтів в лікарняних закладах;
  • незручні пандуси для інвалідів, завдяки такому куту побудові не кожна здорова людина впрорається із такою перешкодою;
  • повна відсутність інформаційно-просвітницької діяльності;
  • призначення на керівні посади та тримання на них некомпетентних керівників;
  • наявність лабораторій для здачі аналізів на верхніх поверхах (наприклад, 4-й поверх), що викликає великі незручності для хворих та багато чого іншого, а головне невміння працювати та небажання приносити користь суспільству!

Коли на посадах багато років перебувають такі «фахівці», то галузь не буде розвиватись рівно стільки, скільки вони перебуватимуть на цих посадах, їм навіть не соромно, що вони так погано працюють. Просто ходити на роботу, отримувати заробітну платню, перерізати червоні стрічки, сидіти на нарадах із поважним виглядом і при цьому гальмувати багато років розвиток галузі, не можна назвати гарною роботою.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Що зробив Меморіал у квітні: сторінка пам’яті Далі, дослідження практик меморіалізації, хвилина мовчання на івентах

Мистецькі майстерні проекту Creating Вridges

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»