Конструктивістська архітектура Харкова потребує актуалізації

У Харкові створюють  інтерактивну мапу архітектурних об’єктів доби конструктивізму.Проєкт розпочався в червні та буде тривати до кінця  жовтня 2020 року.Протягом п’яти місяців  буде створена ...

Додано:
Olesya Chagovets

Logo-pict-ua
Конструктивістська архітектура Харкова потребує актуалізації

У Харкові створюють  інтерактивну мапу архітектурних об’єктів доби конструктивізму.

Проєкт розпочався в червні та буде тривати до кінця  жовтня 2020 року.

Протягом п’яти місяців  буде створена сайт-платформа з інформацією про відповідні архітектурні об’єкти на вулицях міста.

В Україні досить активно йде популяризація міжвоєнного модернізму західної частини країни, це представлено такими проєктами, як “Uzhhorod Modernism”, “Львів. Архітектура модернізму”, “Луцький модернізм”. Східні регіони представлені лише одним потужним проєктом – “Constructivism. Ukraine. Zaporizhzhia”. 

Харків 20-30-х років, як столиця радянської України, був одним з найважливіших архітектурних майданчиків, який генерував конструктивістські проєкти, унікальні за своїми масштабами та грандіозністю задумів.

Архітектура харківського конструктивізму досить потужно досліджується в вузьких наукових колах, та на жаль не популяризується в першу чергу серед харків’ян, а також в Україні та на міжнародному рівні.

Конструктивістська спадщина не цінується місцевими ані мешканцями, ані владою, вона занепадає та руйнується. Тому необхідно привернути до неї увагу та актуалізувати важливість охорони і ревіталізації споруд, які  можна врятувати.

На сьогодні не існує систематизованої діяльності з популяризації харківського конструктивізму та загального інформаційного майданчику.

У зв’язку з цим завдання з популяризації конструктивістського періоду в архітектурі Харкова 1920–1930-х рр. серед різних цільових аудиторій є актуальним. 

Проєкт реалізується громадською організацією “Арт Оборона” за фінансової підтримки Українського Культурного Фонду. 

******

Громадська організація «Арт оборона»  – це об’єднання  людей різних професій у галузі культури, які сприяють  збереженню та ревіталізації об’єктів культурної спадщини та інтеграції її до світового контексту, шляхом відкритого діалогу та створення партнерств.

http://artoborona.tilda.ws/

За додатковою інформацією звертайтесь +38  095 881 40 88

[email protected]  Вікторія Склярова, комунікаційна менеджерка  проєкту.

 

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи