“Коло Подолу” та навігація в метро: архітектор розповів, як зробити Київ комфортнішим

Архітектор та співзасновник громадської організації "Агенти змін" Максим Головко в ефірі виїзної студії Українського радіо в рамках програми "Активізація з Людмилою Тягнирядно" на конференції ...

news_1568465692_5d7ce31c4715b
“Коло Подолу” та навігація в метро: архітектор розповів, як зробити Київ комфортнішим

Архітектор та співзасновник громадської організації “Агенти змін” Максим Головко в ефірі виїзної студії Українського радіо в рамках програми “Активізація з Людмилою Тягнирядно” на конференції TEDxYouth@Kyiv 2019 розповів, як зробити публічний міський простір зрозумілим, комфортним та цікавим для мешканців, а також поділився успішними проєктами, які вдалося реалізувати у Києві.

5 років тому ви з командою “Агентів змін” об’єдналися з метою зробити Київ дружнім до своїх мешканців. Чи вдалося реалізувати задум? 

— Насправді, не вдалося. І я сподіваюсь, що нам ніколи не вдасться досягти нашого задуму, бо інакше це означатиме, що у нас більше немає роботи і ми можемо розходитися. Велика перевага Києва у тому, що тут так багато проблем, що нам є чим зайнятися у будь-яку пору року.

Нам вдалося втілити декілька проєктів, які точно зробили Київ комфортнішим, якщо не для всіх, то, принаймні, для користувачів першого поверху Київради, для користувачів метрополітену, для відвідувачів центру, тому що там з’явилася пішохідна організація, і ми потроху розширюємо зону свого впливу, щоб мешканцям Києва з кожним роком ставало все приємніше і краще у ньому жити.

Один з основних ваших проєктів — схема метро. Чому взяти за мету зробити так, аби транспорт став зрозумілим і комфортним для містян?

— Тому що 5 років тому, коли ми починали “Агенти змін”, виявилося, що у Києві є десяток дизайнерів, архітекторів, котрі займаються розробкою транспортних схем. І це чудово, що нас виявилося так багато. Почали зі схеми метро, тому що ми всі користувалися метром, усі їздили у вагонах і бачили ту жахливу стару схему, коли не можна було нічого зрозуміти. Це нам персонально дуже боліло. І ми зробили трохи егоїстичний крок: вирішили виправити те, що нам не подобалось найбільше і те, що ми могли зробити на своєму рівні. Схема метро стала нашим першим проєктом і стартом роботи.

Якими проєктами ви пишаєтесь найбільше? 

— Я пишаюся кожним нашим проєктом. Вони всі різні, здається, ще жодного разу ми не зробили схожі проєкти. Ми виконуємо завжди різні завдання. Навіть якщо проєкт не реалізований, це не значить, що він поганий. Міські проєкти впливають на місто не лише, коли вони реалізуються, але й коли про них говорять.Поки що ми не змогли встановити на всьому київському метро повноцінну навігацію, але те, що з’явилась розмова про це, яка вже триває п’ять років, це вже велика перемога. Ми актуалізуємо питання, на які раніше ніхто не звертав уваги. Звісно, найприємніше — усвідомлювати, що є проєкти, які ми реалізували, і те, що ми самі можемо ними користуватися.

 Як ви обираєте пріоритетні проєкти? 

— Ми обираємо проєкти, виходячи з того, що з них ми можемо реалізувати, і тому проєкти з кожним роком стають все більшими, більш деталізованими і включають різні сфери діяльності. Починали ми зі схеми метро, тому що це був дизайн і не треба було ні з ким взаємодіяти, а втілити, домовившись з метрополітеном. Потім ми почали розвивати дослідження, і  так розробили проєкт першого поверху Київради. Потім ми додали архітектуру, і тепер розробляємо архітектурні проєкти, котрі стосуються міського середовища. Ми взялися за Поділ, тому що Поділ всім нам був дорогий. Це особливе місце в Києві, яке вже змінюється. Вже є проєкт-переможець на реконструкцію Контрактової площі. Контрактова площа разом з вулицею Сагайдачного вже перекрита і пішохідна. Здається, Поділ — це найпростіше місце в Києві, де можна щось змінити.

Що ви хочете змінити на Подолі?

— Я був би радий, аби ми нарешті втілили проект “Коло Подолу”. Він не дуже складний. Все, що для нього треба зробити, це відкрити набережну, яка зараз закрита, та зробити декілька спусків з гір. Так з’явився б публічний простір, якого в Києві немає, тому що в Києві немає доступної, активної та чистої набережної.  

Дивитися ефір тут.  

Джерело: Українське радіо 

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Фінал онлайн-програми UWE Hub 4.0: Час розпочати власну справу

ЮрШтаб запустив онлайн-платформу для отримання безкоштовної юридичної допомоги

На Харківщині оцінили збитки через втрати ґрунтів внаслідок війни

Триває набір на безкоштовні онлайн-групи підтримки

В Україні запустили безкоштовний онлайн-курс із фінансової грамотності

Перший ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 відбувся в Івано-Франківську