Кіптівська громада на Чернігівщині прийняла Статут

Статут Кіптівської сільської територіальної громади та ряд Положень до нього затвердили на тридцять другій сесії восьмого скликання Кіптівської сільської ради, яка відбулась 02 травня 2025 ...

Додано:
DobroCN

01
Кіптівська громада на Чернігівщині прийняла Статут

Статут Кіптівської сільської територіальної громади та ряд Положень до нього затвердили на тридцять другій сесії восьмого скликання Кіптівської сільської ради, яка відбулась 02 травня 2025 року.

Робота над Статутом тривала 7 місяців і нарешті успішно завершилась. Експерти Центру «Доброчин» надавали експертну та інформаційну підтримку цієї діяльності.

Кіптівський сільський голова Володимир Кучма підкреслив, що цей документ дуже важливий для життя громади, адже для того, щоб взаємодія влади та громади відбувалась ефективно, мають бути напрацьовані конкретні, прозорі та зрозумілі правила. Локальний акт, який дасть змогу такі правила запровадити, – статут територіальної громади.

Для чого ж громаді Статут?

  • Він закріплює принципи належного врядування, допомагаючи формувати ефективну, прозору та підзвітну модель місцевого управління.
  • Запроваджує системні практики прозорості, підзвітності та публічності, що зміцнюють довіру між місцевою владою та жителями.
  • Деталізує та гарантує форми громадської участі у процесах формування та реалізації місцевої політики, забезпечуючи реальну можливість впливати на рішення.
  • Є знаком відкритості громади до інвестицій та співпраці з донорами, що шукають партнерів, які впроваджують принципи прозорості та відкритості.

На черзі — робота над тим, щоб Статут став дієвим інструментом для застосування, а не лише текстом на папері. Тому завдання громади — не тільки ухвалити документ, а й допомогти людям використовувати його на практиці. Якщо в процесі використання Статуту виявляються недоліки, нові потреби або зміни в законодавстві — потрібно ініціювати процес внесення змін. Це має відбуватись відкрито, із залученням жителів, робочої групи та юристів. Усі зміни проходять той самий шлях, що й первинний документ: проєкт, обговорення, схвалення радою.

 

Діяльність проходить в рамках проекту «Посилення стійкості територіальних громад та дієвої взаємодії влади і громади», який реалізує ГО «Центр Доброчин» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Перші травневі вакансії у громадському секторі

«ЕКСПЕРТ.UA»: стартує безкоштовна програма консультацій для ветеранів, ВПО, людей з інвалідністю та молоді

Волонтери, громадські діячі, студенти та переселенці разом влаштували еко-толоку в Житомирі

Junior EXPO 2025 у Києві підсумував сезон молодіжних ярмарків Junior Achievement

Люди — #нестатистика!