Кіно from Donbass. Хто і як вчить молодь прифронтових регіонів фільмувати реальність

16 липня до столиці приїхали двадцять хлопців та дівчат. Вони стали переможцями конкурсного відбору до Школи документалістики та медіа. Освітнього проекту, який прагне навчити молодь бачити світ ...

10den-22
Кіно from Donbass. Хто і як вчить молодь прифронтових регіонів фільмувати реальність

16 липня до столиці приїхали двадцять хлопців та дівчат. Вони стали переможцями конкурсного відбору до Школи документалістики та медіа. Освітнього проекту, який прагне навчити молодь бачити світ через кінокамеру. А людям, які вірять в російську пропаганду – словами, очима й серцями цієї молоді – показати, що відбувається на Донбасі насправді.

Як все почалося

«Їм від 14 до 17 років. Коли на Сході розпочалися бойові дії, вони були зовсім малими, але вже розуміли, що відбувається. Змушені були зрозуміти. Щоб буквально «нащупати», що потрібно цій молоді, яка вона і куди нам разом варто рухатися, ми провели в прифронтових населених пунктах не один тиждень. Найперше, організовували курси з профорієнтації. Знайомилися ближче один з одним і допомагали краще пізнати самих себе. Це завжди був перший етап всіх наших проектів, пов’язаних з молоддю Донбасу. Далі ми (ред.-Фонд “Громадяни”) запрошували молодь долучатися до різних активностей в інших регіонах країни – Одеса, Дніпро, Харків, Запоріжжя, Житомир, Ірпінь, і, звісно – Київ. Ми прагнули показати: ось твоя країна, тут живуть ось ці люди, вони класні, вони роблять професійні й корисні речі, вони готові підтримувати тебе. Це все переросло в проект “Мрійники”», – розповіла психологиня, керівниця проектів Фонду “Громадяни”, а нині – й Школи документалістики та медіа – Наталія Ящук.

Ви з України приїхали?

Такий вислів у 2015 році, в Луганській глибинці, почула режисерка-документалістка Лариса Артюгіна. Разом з однодумцями тоді працювали у прифронтових містечках. Допомагали відновити мирне життя засобами культури, української культури, якої на Донбасі, чомусь, за тридцять років незалежності, досі не знали.

“Ми разом співали, створювали кіно, спілкувалися. Ми розуміли, що разом з життєвими потребами людей, так само гострими є емоційні й культурні. Люди відчували себе одинаками, й цю пустоту треба було заповнювати. Так утворилася ГО “НовийДонбас”, яку я нині очолюю. Як документалістка, я знаю, яку силу має кіно. Воно “сильніше за мілітарну зброю”. Мені хотілося, щоб цю силу опанувала молодь, яку зачепила війна. Щоб вони говорили про те, що відбувається у їхніх містах і селах. Щоб робили це професійно, чесно і сміливо. Так з’явилася ідея Школи документалістики та медіа. Цього року вперше проект реалізуємо спільно з партнерами, за підтримки Українського культурного фонду”, – зазначила авторка ідеї Школи документалістики та медіа, режисерка й документалістка Лариса Артюгіна.

Ці молоді люди можуть стати амбасадорами Донбасу в світі

Навчальна програма Школи, яка отримала назву DocUaDream складається з лекційної та практичної частин. В експрес-форматі молодь вивчає основи журналістики, режисури, фотографії, відеозйомки, відеомонтажу та IT. Для учасників навчання цілком безоплатне, всі витрати покриває грант від Українського культурного фонду. Результатом 10-денної учбової сесії є власні документальні фільми, документальні фотопортрети, текстові інтерв’ю та веб-сайти учасників. Цікаво, що героями цих матеріалів стали так само молоді люди Донбасу, які нині живуть у Києві.

Перший випуск Школи DocUaDream

Загалом проект охопить 40 учасників з Лисичанська, Красногорівки, Щастя та Золотого-1. Перші двадцять хлопців та дівчат вже успішно завершили навчання й презентували свої роботи. Побачити їх можна буде зовсім скоро на сторінках проекту в соцмережах і на сайті. Проблематика робіт різноманітна – мовне питання, волонтерство, війна, життя в маленьких містах, поняття свободи. З темами учасники визначалися самостійно.

Друга навчальна сесія стартує 9 серпня і триватиме до 21 серпня.
Організатори:
Благодійна організація “Благодійний фонд “ГРОМАДЯНИ”
ГО “НОВИЙДОНБАС”, за підтримки Українського культурного фонду.

@UkrainianUP @mriinikiua @ucf.ua @newdonbassngo @docUA.Platform @docuadream @kooperativ.afisha @kanal_dom

#запідтримкиукф #укф #медіашкола #медіашколаДонбасу #медіа #школадокументалістики #медіашколадляпідлітків


Тематика публікації:                            

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку