Керівники та спеціалісти усіх будинків дитини України беруть участь у масштабному навчанні

Майже 500 працівників будинків дитини в Україні проходять спеціальне онлайн - навчання за програмою, яку розробили фахівці міжнародної благодійної організації Партнерство «Кожній дитині» спільно з ...

image0
Керівники та спеціалісти усіх будинків дитини України беруть участь у масштабному навчанні

Майже 500 працівників будинків дитини в Україні проходять спеціальне онлайн – навчання за програмою, яку розробили фахівці міжнародної благодійної організації Партнерство «Кожній дитині» спільно з консорціумом МедЕксперт. Втілюється програма у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством соціальної політики України.

Наразі в Україні (деякі – в евакуації) діє 36 будинків дитини. У них – майже 2300 малюків віком до 4 років. У перші роки життя дитина розвивається  найбільш інтенсивно, росте та формується особистість, – пояснюють експерти. Тому саме в цей період увага й правильне ставлення персоналу закладів особливо важливе.

photo1686565090 (3)

«Минулого року за підтримки проекту ми  провели глибокий моніторинг стану дітей, які перебувають у період війни у будинках дитини, з’ясували їхні потреби та причини розлучення з батьками, визначили можливі шляхи та дії, аби зменшити залежність вразливих сімей від послуг інтернатів та будинків дитини.  Тож цього року ми вирішили зосередитися на підвищенні професійної компетенції спеціалістів, дотичних до захисту прав та забезпеченні потреб дітей раннього віку. Зокрема і персоналу будинків дитини», – говорить заступниця директора з реалізації програм благодійної організації Партнерство «Кожній дитині» Зінаїда Кияниця.

Всі спеціалісти системи захисту дітей, зокрема і будинків дитини мають мають діяти так, щоб хлопці й дівчата якнайшвидше повернулися до своїх батьків. Або були влаштовані до нової сім’ї, бо саме у родині дитина розвивається повноцінно. Тобто спеціалісти та персонал будинків дитини мають значно розширити перелік послуг, навчитись взаємодіяти з батьками та іншими спеціалістами задля забезпечення найкращих інтересів кожної дитини. В будинках дитини бракує багатьох фахівців: ерготерапевтів, фахівців з медичної та соціальної реабілітації, травмо-терапевтів, психологів з навичками роботи з малечею і дорослими, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Укомплектувати усіма цими спеціалістами заклади – наразі проблемно, констатує Зінаїда Кияниця. Однак покращити рівень знань та вмінь персоналу будинків дитини – цілком реально. Тому Партнерство «Кожній дитині» разом з представниками соціальних служб і департаментів Мінсоцполітики та МОЗ розпочали дистанційне навчання.

Програма розрахована на 4 місяці інтенсивних занять.

photo1686565090 (1) (1)

«У програмі беруть участь як керівники так і спеціалісти різного профілю, які діагностують та надають послуги дітям, взаємодіють із батьками та спеціалістами громад. Бачимо, що працівники будинків дитини вчаться охоче,  прагнуть удосконалювати систему догляду та виховання дітей, запроваджувати нові види послуг», – зазначає експертка Партнерства «Кожній дитині» і викладач проєкту Альона Терещенко.

Мета навчання – початково підготувати персонал закладів, аби він міг організувати та надавати комплекс сучасних медико-соціальних послуг. Які б забезпечували цілісний процес раннього виявлення, реабілітації та розвитку дитини.  Складається курс з шести модулів, які охоплюють основні напрями роботи будинків дитини. Від сучасних методів управління закладом – до особливостей організації догляду дітей, які потребують паліативної допомоги. Також у програмі – вивчення правових основ захисту прав дітей, сучасних підходів та методик реабілітації, командної взаємодії. Кожен учасник, якщо він завершив модуль й успішно склав тест, отримає сертифікат.

Автори програми впевнені: в перспективі будинки дитини  із  закладів цілодобового утримання мають поступово перетворитися на медико-соціальні заклади.  Де будуть розвиватися послуги для дітей раннього віку ( які мають ризик набуття інвалідності) та підтримки їхніх сімей. Зокрема йдеться про раннє втручання, медико-соціальну реабілітацію, денний догляд, а також навчання батьківству, створення груп взаємопідтримки.

Програма підготовлена в рамках реалізації проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни» Міжнародною благодійною організацією «Партнерство «Кожній дитині» у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством соціальної політики України, Нацсоцслужбою України та службами у справах дітей, департаментами охорони здоров’я ОВА.

 


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

DOCU/УКРАЇНА: від особистого до спільного

Діалогова група з відновлення Бериславської громади затверджена Положенням влади

Франко-українська торгово-промислова палата разом із Яною Степаненко презентують колекцію NFT на підтримку України

Шумська громада на Тернопільщині матиме творчий простір для народних майстрів

Відбулась адвокаційна зустріч-обговорення потреб та проблем доступності допомоги для ВПО на рівні громади міста Рівне

Молодіжна політика: пріоритети та цільові програми на Харківщині