Кейс-менеджер допомогла ВПО оформити дитину в нову школу

У січні до громадської організації "Спілка захисту громадянських свобод" звернулась внутрішньо переміщена особа Марина з питанням допомоги у отриманні освітніх послуг у місцевій школі для своєї ...

Додано:
cpilkasahystygromad

1
Кейс-менеджер допомогла ВПО оформити дитину в нову школу

У січні до громадської організації “Спілка захисту громадянських свобод” звернулась внутрішньо переміщена особа Марина з питанням допомоги у отриманні освітніх послуг у місцевій школі для своєї доньки. 

Наразі Марина проживає в м. Мукачево Закарпатської області, донька Марини повинна навчатись у 10 класі, кейс-менеджер громадської організації “Спілка захисту громадянських свобод” пояснила Марині, що згідно з наказом МОН №274 про державні гарантії освіти в умовах воєнного стану в Україні діти, які змінили проживання і зараз перебувають в Україні або за кордоном, повинні зарахувати до українських шкіл за заявою, поданою батьками чи опікунами у будь-якій зручній їм формі.

Для того, щоб оформити дитину, яка на поточний момент навчається у 10-11 класах, разом з заявою потрібно подати свідоцтво про закінчення базової школи за 9 класів. 

Якщо такого документа не має, потрібно звернутись для його отримання в Єдину державну електронну базу з питань освіти (ЄДЕБО). В реєстрі документів про освіту, який тут міститься, потрібно оформити запит на учня. Протягом 3-х днів після подання запиту на електронну пошту прийде витяг з реєстру з кваліфікованим електронним підписом.

У випадку, якщо дані свідоцтва про освіту не відомі, батьки чи опікуни старшокласників можуть подати заяву та копію документів, що підтверджують їхню особу, з проханням надати виписки до державного підприємства, яке керує електронною базою – «Інфоресурс». Учні можуть навчатися у тому форматі, який може надати школа і який є безпечним для дитини.

Кейс-менеджер допомогла Марині отримати свідоцтво про закінчення базової школи за 9 класів у вигляді витягу, шляхом звернення в ЄДЕБО та написати заяву для подачі до освітнього закладу. Свідоцтво про закінчення базової школи та заяву Мариною було подано до місцевої школи, того ж місяця її донька продовжила навчання, Марина була дуже вдячна за допомогу кейс-менеджерові. 

 

Публікація підготовлена за фінансової підтримки Чорноморського Фонду регіонального співробітництва – проєкту Німецького фонду Маршалла. Її зміст є виключною відповідальністю громадської організації “Спілка захисту громадянських свобод і не обов’язково відображає позицію Чорноморського Фонду регіонального співробітництва – проєкту Німецького фонду Маршалла.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Опитування щодо потреб та викликів ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу в умовах війни росії проти України

Фінал онлайн-програми UWE Hub 4.0: Час розпочати власну справу

ЮрШтаб запустив онлайн-платформу для отримання безкоштовної юридичної допомоги

На Харківщині оцінили збитки через втрати ґрунтів внаслідок війни

Триває набір на безкоштовні онлайн-групи підтримки

В Україні запустили безкоштовний онлайн-курс із фінансової грамотності