Карти розкриті: хто боротиметься за депутатські місця у Вінницькій міській раді?

6 жовтня завершилась реєстрація кандидатів у місцеві ради по всій Україні і стало відомо, хто боротиметься за 54 депутатські мандати Вінницької міської ради на виборах 25 жовтня 2020 року. Загалом до ...

Додано:
cpa_result

121095405_1317074705296485_5804814637835331092_o
Карти розкриті: хто боротиметься за депутатські місця у Вінницькій міській раді?

6 жовтня завершилась реєстрація кандидатів у місцеві ради по всій Україні і стало відомо, хто боротиметься за 54 депутатські мандати Вінницької міської ради на виборах 25 жовтня 2020 року. 

Загалом до міської ради своїх кандидатів висунули 18 політичних партій – ПП «Слуга народу», ПП «Європейська солідарність», ПП «Українська стратегія Гройсмана», ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», ПП «Партія Вінничан», ПП «Голос», “Опозиційна платформа – За життя”, ПП «За майбутнє»,  ПП «Сила і честь», Радикальна партія Олега Ляшка, ПП «Наш край», Народний рух України, ПП “Рух справедливості”, партія «Адвокат», Партія Шарія, ПП «Воля», Партія честі, боротьби з корупцією та організованою злочинністю, а загальна кількість кандидатів на 54 депутатські місця – 733. 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» проаналізувала, хто з нинішніх депутатів братиме участь у виборах до наступного складу ВМР. 

З 54 чинних депутатів міської ради 20 ми не знайшли у списках кандидатів. При цьому Ганна Давиденко і Вадим Кудіяров з ВО «Батьківщина» нещодавно публічно заявляли, що не братимуть участі у цьогорічній виборчій гонці, а Вадим Кудіяров взагалі склав депутатський мандат 25 вересня 2020 р. 

У вінницької команди ВО «Батьківщина» зараз не найкращі часи. З 9 депутатів двоє перейшли в команду “Опозиційної платформи – За життя” : Олег Алекса і Олександр Ревунов. Окрім вже згадуваних Ганни Давиденко і Вадима Кудіярова, не балотуватимуться й Людмила Ваколюк та Тетяна Тихонюк. З депутатів VII скликання від ВО «Батьківщина» знову спробують потрапити в раду лише троє – Юрій Іорданов, Микола Тихонюк та Григорій Ткачук.

Не йдуть на вибори п’ять депутатів від ПП «Об’єднання «Самопоміч».

Найстабільніша команда у місцевого осередку ВО «Свобода»: усі шестеро депутатів знову балотуються від даної політичної сили – Володимир Базелюк, Людмила Кондратюк, Дмитро Уманець, Віктор Мартинюк та Олександр Семененко. Лише Василь Паненко бореться за мандат у Вінницькій обласній раді, але політичної приналежності він не змінював. 

У виборчому списку ПП «Українська стратегія Гройсмана» – 18 чинних депутатів міської ради. Більшість з них раніше обиралась від ПП «Вінницька Європейська стратегія», яка змінила свою назву на «Українська стратегія Гройсмана». Це Роман Андронійчук, Петро Бабій, Степан Бессолов, Антоніна Іващук, Володимир Малінін, Віктор Мацера, Наталя Панчук, Олександр Парвадов, Василь Терліковський, Володимир Чорновол, Олександр Чернега, Павло Яблонський, Світлана Ярова та Дмитро Мира. Також від «Української стратегії Гройсмана» балотуватимуться Михайло Лепей (у 2015 році обраний до ВМР від ПП «Опозиційний блок»), Андрій Андреєв, Алла Власюк, Володимир Онофрійчук та Ігор Ткачук, які обирались від «БПП «Солідарність».

Від ПП «Європейська стратегія» будуть кандидувати у раду лише двоє нинішніх депутатів міськради – В’ячеслав Заремба та Олег Стукан, які були обрані за списком «БПП «Солідарність».

Чинні депутати від ПП «Опозиційний блок» Олена Лепей та Денис Мазуренко балотуватимуться на прийдешніх місцевих виборах від “Опозиційної платформи – За життя”.

Більшість нинішніх депутатів Вінницької міської ради, які балотуються зараз, не змінили «партійних кольорів» і йдуть за списками тих самих партій, від яких їх було обрано в 2015 році.  Проте, як стверджують політологи, на місцевих виборах партійна приналежність не має такого великого значення, як персоналія кандидата. Тому вартує звернути увагу на те, як депутати працювали у минулому скликанні, щоб зрозуміти, чи можна їм довірити свій голос знову.

З оцінкою діяльності депутатів Вінницької міської ради в 2018-2019 роках та критеріями, за якими вона здійснювалася, можна ознайомитися в розділі «Персональні сторінки» на сайті Атестації місцевих депутатів.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням

Слідкуйте за оновленнями: 

На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів міські ради 15 обласних центрів України та міста Києва, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» – ініціатива Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», яка реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2018 році за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» було розроблено веб-платформу про діяльність місцевих депутатів http://attestation.in.ua За реалізацію заходів проекту в 15-ти регіонах відповідають представники партнерських громадських організацій. 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку