Івано-Франківськ виявився не дуже “прозорим” в питанні бюджету

Сьогодні, 8 червня, в готелі «Станіславів» відбулась презентація фінальної частини проекту «За прозорі місцеві бюджети», де активісти та експерти  висвітлили результати оцінювання, планування та ...

SynpnZU4inE
Івано-Франківськ виявився не дуже “прозорим” в питанні бюджету

Сьогодні, 8 червня, в готелі «Станіславів» відбулась презентація фінальної частини проекту «За прозорі місцеві бюджети», де активісти та експерти  висвітлили результати оцінювання, планування та регламентування бюджетної політики.

За результатами дослідження, Івано-Франківськ набрав 39,5 балів із 173 можливих, що складає 22,8%, від загальної кількості балів і зайняв 10 місце з 17 українських міст.

Дослідження проводилось за трьома критеріями: прозорість, участь і доброчесність.

Так, за критерієм прозорості Івано-Франківськ отримав 19,2%, що відповідає найнижчому рівню. Це низький показник з усієї сукупності міст.

За критерієм участі місто досягло «мінімального рівня», забезпечивши виконання 30%. Саме цьому показнику Франківськ посів 10 місце у рейтингу.

Рівень доброчесності за результатами дослідження виявився «мінімальним» – 28,6%.

«Ми не маємо на меті критикувати владу. Дослідження провели для того, щоб побачити основні проблеми в бюджетній сфері міста», – зазначила Христина Зелінська, експерт ГО «Центр «Антикорупційна платформа».

Результати дослідження засновані на відповідях на офіційні інформаційні запити до профільних структур, та з офіційних документів, що викладені на сайтах міської влади.

Моніториг відбувався в період з липня 2015 по лютий 2016.

Активісти кажуть, що за результати роботи виявили як мінуси, так і плюси бюджетної політики міста.

Серед труднощів називають закритість  процесу формування бюджету міста та фінансової звітності комунальних підприємств міста. Серед плюсів – хороший показник участі.

Натомість представники економічного управління виконкому присутні на круглому столі кажуть, що з лютого 2016 року ситуація змінилася. Серед нововведень – оновлений сайт, де публікуються фінансові звіти, а також запровадження системи “Відкритого бюджету”.

З напрацюваннями активістів економісти виконкому обіцяють ознайомитися і врахувати зауваження активістів.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні