Інститут громадянського суспільства презентує проект Положення про Мінрегіон

Кредо Інституту громадянського суспільства – формувати течію! Ми це втілюємо у життя уже понад чверть століття і переконані, що розвиток можливий лише за умови випередження трендів чи подій, які ...

Додано:
powerreform

Інститут громадянського суспільства презентує проект Положення про Мінрегіон
Інститут громадянського суспільства презентує проект Положення про Мінрегіон

Кредо Інституту громадянського суспільства – формувати течію! Ми це втілюємо у життя уже понад чверть століття і переконані, що розвиток можливий лише за умови випередження трендів чи подій, які можна передбачити.

Коли в грудні 2022 року з’явилось рішення про злиття двох міністерств – Міністерства розвитку громад і територій України (Мінрегіон) та Міністерства інфраструктури України з фактичною ліквідацією першого, ми побачили, що у тому поспіху з ліквідації Мінрегіону в новому Положенні про Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України (Мінінфраструктури) не було передбачено повноважень у сфері державної регіональної політики!

Не зважаючи на те, що сама ідея злиття двох міністерств та ліквідація Мінрегіону виглядала, м’яко кажучи, дивною, ми швидко поінформували про таку помилку в його Положенні та підготували до нього зміни, аби регіональна політика взагалі не була втраченою з кола державних політик. Зміни були внесені, але державна регіональна політика таки «загубилась» у міністерстві кілометрів, тонн та кубометрів.

Тепер прийнято рішення про можливе відновлення Мінрегіону. Враховуючи попередню історію з положенням про міністерство, ми підготували проект такого положення про нове Міністерство регіонального розвитку України, яке за своїми повноваженнями та функціями має стати класичним мінрегіоном у європейському розумінні цього слова.

Звичайно, ми не можемо стверджувати, що саме наша редакція є такою, що підлягає безумовному затвердженню. Це вирішує уповноважений на то орган – Кабінет Міністрів України. Але ми переконані, що поки тривають консультації щодо кадидатури міністра, потрібно готувати нормативно-правову базу для нового міністерства, його структуру, вирішувати питання фінансування та розміщення персоналу. Адже кожен втрачений день тут є важливим.

Ми оприлюднюємо цей проект для того, аби він став певною чернеткою документу, який буде доопрацьовано та затверджено, а державна регіональна політика України, політика згуртованості, отримала свій фаховий та компетентний центральний орган виконавчої влади, який, сподіваємося зможе досить швидко навести тут лад і вирішити проблеми, що накопичились за останні півтора роки.

А Інститут громадянського суспільства, як завжди, надасть новій команді Мінрегіону усю аналітичну, методичну, експертну, а, особливо, візійну підтримку та допомогу. Зрештою, перший крок нами уже зроблено!


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

ZDOROVI посіли перше місце у номінації «Доброчинність в охороні здоров’я» у Національному конкурсі «Благодійна Україна»-2023»

Можливості для роботи в третьому секторі: вакансії для активних і дієвих по всій Україні

Результати безпекового опитування "Безпекові потреби ОГС, активістів, волонтерів, правозахисників у 2024 році"

ГО «Феміністична майстерня» створила курс «Як викладати цифрову грамотність»

Служба порятунку дітей нагадує порядок дій у разі підозри злочину сексуального насильства над дитиною

Команда з Івано-Франківщини розробила інструмент штучного інтелекту