Інфобюлетень Є-SOS.Крим.Схід від 29.03

По 40 днях із найтрагічнішого моменту Майдану, коли була вбита величезна кількість людей, громадськість висловлює сумніви в ефективності проведення розслідування: жодного затриманого, жодного ...

є сос
Інфобюлетень Є-SOS.Крим.Схід від 29.03

По 40 днях із найтрагічнішого моменту Майдану, коли була вбита величезна кількість людей, громадськість висловлює сумніви в ефективності проведення розслідування: жодного затриманого, жодного звітування.

Про результати своїх пошуків доповідають хіба громадські активісти.

Майдан потонув спершу в „кримській кампанії”, а тепер – у президентських перегонах. Пазл їх учасників уже, по суті, склався. Один із претендентів на президентське крісло, а за сумісництвом одна з головних загроз територіальній цілісності України, Михайло Добкін слідом за Кернеcом сьогодні заявляє, що буде жорстоко боротися з сепаратизмом на Сході, який досі він натхненно підтримував. Що, втім, не завадило «Русскому блоку» вимагати „федералізму” в Донецьку та Луганську.

Кримські татари, не покладаючи надії на захист з боку Української держави, зайнялися самообороною та прийняли рішення про створення в Криму національно-територіальної автономії.

Наші військові продовжують залишати півострів.

Число кримських полонених значно скоротилося порівняно з минулим тижнем, утім, вони є. Один із тих, хто повернувся з кримського полону, розповідає про чеченців у футболках з портретом Рамзана Кадирова.

Родині зниклого в Сімферополі Івана Бондарця потрібна допомога!

ЗНИКЛІ/ЗАТРИМАНІ/ПОЛОНЕНІ

SOS! Родина одного зі зниклих потребує нашої допомоги!
Вдома в Івана Бондарця, мешканця м.Рівне, який зник у Сімферополі 7 березня, залишилася безробітна дружина Тоня з 2-річною дитиною та мамою-інвалідом на утриманні. У Криму зник єдиний годувальник цієї родини, активний учасник Майдану та член Самооборони. Просимо про допомогу! Номер карткового рахунку 4149437741214215 (зареєстрована картка на Фаєнко Людмилу, маму Тоні). Інформація перевірена Євро майдан SOS.

Військовий експерт Дмитро Тимчук сьогодні повідомив у ФБ, що командир севастопольської військової частини капітан 2 рангу В’ячеслав ДЕМ’ЯНЕНКО залишається в російському полоні, а саме – його тримають в ув’язненні в комендатурі ЧФ РФ у Севастополі.

Нам так і не вдалося остаточно з’ясувати долю ще одного військового – прикордонника Івана НІКОЛУСЯ, про викрадення якого повідомлялося раніше. З незрозумілих нам причин Державна прикордонна служба відмовляється оприлюднювати інформацію щодо військового – визволений він чи ні.
Так само зниклими залишаються три активісти. Абу ЮСУФ (Селенцов Сергій), який, нагадаємо, начебто перебуває у СІЗО, але адвоката до нього так і не допустили. А також згаданий вже рівненчанин Іван БОНДАРЕЦЬ 1990 р.н. та його приятель Валерій ВАЩУК 1985 р.н., про місцеперебувавання яких нічого не відомо з 7 березня, відколи вони приїхали до Сімферополя.

Владислав ПОЛІЩУК, який вирвався з Кримського полону 25 березня, а до Києва дістався 27-го, розповів ЄвромайданSOS про подробиці перебування в полоні протягом більш ніж 2-х тижнів. Завтра викладемо відео. Зараз можемо констатувати, що Владиславові відносно пощастило – порівняно з іншими людьми, що потрапляють до рук т.з. кримської самооборони, його не били. Хоча утримували в одиночній камері та психологічно постійно тиснули на нього. Одне з найвиразніших вражень хлопця –зустріч із „чеченцем” (так називали його ті, хто утримував Владислава в полоні, і сам Владислав каже, що він ідентифікував того чоловіка як чеченця за походженням) у футболці з написом „Чечня” та портретом Рамзана Кадрова. За словами Владислава, він погрожував відрізати йому вухо „на сувенір”. У місці, де перебував Владислав, була постійна ротація полонених, у тому числі українських офіцерів. Але йому так і не вдалося поспілкуватися з жодним із них або дізнатися їх прізвища або прізвища цивільних полонених. А їх там, за словами хлопця, було чимало. Самого Влада Поліщука, який перебував на Майдані з грудня спершу в якості кухаря, а згодом медика-початківця, а в Крим вирушив саме для надання в разі потреби меддопомоги – „кримська самооборона” спільно з міліцією взяли після розгрому севастопольського мітингу 9 березня.

„20 лютого стріляли з АК, яких офіційно на озброєнні немає,” – про це Євромайдан SOS заявив Сергій Бордюг, учасник однієї з ініціативних груп щодо розслідування масового розстрілу людей 20 лютого на вулиці Інститутській. Разом зі своїм приятелем Сергій був серед тих, хто за кілька днів після подій 20 лютого самоорганізувався для проведення власного розслідування, а згодом вони допомогали офіційним слідчим групам. Це один із феноменів самоорганізації Майдану, адже таких груп, до складу яких входять юристи, журналісти та просто небайдужі громадяни – кілька десятків. На думку Сергія, більшість із людей, які були вбиті на вулиці Інститутській того дня, полягли під кулями не снайперських гвинтівок, а автоматів Калашникова. За його словами, з найновіших моделей цієї зброї можна здійснювати дуже прицільні постріли в шию, голову, груди, від яких і загинуло багато майданівців. Окрім того Сергій стверджує, що судячи із загальнодоступного відео, на якому зафіксовані події 20 лютого, стрільці були одягнені в спецодяг, який не характерний для українських спецпідрозділів.

Державна прикордонна служба скаржиться на журналістів прокремлівського каналу НТВ. У Донецькій області поблизу державного кордону двічі були виявлені журналісти цього телеканалу, які не санкціоновано здійснювали відеозйомку ділянки українського кордону та інженерного облаштування держрубіжу, повідомляє ДПС. „ …в ефірі російських телеканалів відразу з’явилися матеріали, що, начебто, українські прикордонники під загрозою зброї намагалися викрасти оператора «НТВ» та в інший спосіб перешкоджали, нібито, законній роботі журналістів.”

В Україні залишається 11 провайдерів із 703, які досі не вимкнули російських каналів «Первый канал. Всемирная сеть», «РТР-Планета», «Россия 24», «НТВ-Мир» на виконання ухвали Київського окружного адміністративного суду. Про це «Телекритиці» повідомила заступник голови Нацради Лариса Мудрак.

ПІВДЕНЬ І СХІД

Громадянина РФ, члена російської неонацистської організації “Чорна сотня” Антона Раєвського видворено з території України за намагання створити диверсійно-підривну групу для дестабілізації суспільно-політичної ситуації у регіоні. За даними відомства, Раєвський перебуваючи в Одесі та виконував завдання спецслужб Росії, намагаючись “створити диверсійно-підривну групу з числа мешканців Одеської області для дестабілізації суспільно-політичної ситуації у регіоні”. Повідомляє Українська Правда з посиланням на СБУ.

Одного із двох підозрюваних, заарештованих у рамках кримінального провадження у справі про стрілянину в центрі Харкова 15 березня, звільнено під заставу. Цю інформацію підтвердив перший заступник Управління СБУ в Харківській області Володимир Коваль. Імені затриманого не уточнюється. Під час згаданого інциденту загинули двоє людей, п’ятеро постраждали, серед них один міліціонер. Правоохоронці затримали 38 учасників подій, двох було взято під варту.

Ленінський районний суд міста Харків обрав запобіжний захід для активіста антимайдану Гната Кромського (“Топаза”) на час досудового слідства: два місяці цілодобового домашнього арешту, повідомляє Укрінформ. “Кромському інкримінують організацію і участь в масових заворушеннях із застосуванням небезпечних предметів, за що йому загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі. Група активістів антимайдану провела пікет біля будівлі Харківського міського управління міліції, вимагаючи відпустити “Топаза”.
__________________________

Євромайдан SOS – ініціативна група для збору інформації про зниклих, побитих, затриманих та переслідуваних учасників Євромайданів в Києві та регіонах для подальшого сприяння у наданні цим особам юридичної та іншої допомоги.

ФБ-сторінка групи www.facebook.com/EvromaidanSOS
Сайт: euromaidansos.org
Гаряча лінія для зв’язку: 068 548 1241, 066 684 9830, 063 337 9573

Джерело : Євромайдан SOS


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку