ІХ Щорічний форум з корпоративного права: Залишитись на плаву в час змін та постійних реформ

КИЇВ - 30 жовтня 2015 року. Асоціація правників України провела передювілейний ІХ Щорічний форум з корпоративного права у готелі Radisson Blu Kyiv. Цьогоріч форум проходив за безпрецедентної ...

Додано:
uba

19401
ІХ Щорічний форум з корпоративного права: Залишитись на плаву в час змін та постійних реформ

КИЇВ – 30 жовтня 2015 року. Асоціація правників України провела передювілейний ІХ Щорічний форум з корпоративного права у готелі Radisson Blu Kyiv.

Цьогоріч форум проходив за безпрецедентної підтримки регуляторів та державних установ – Національного Банку України, Міністерства юстиції України та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). «Ми охоче підтримуємо корисні ініціативи та починання, які виходять від регуляторів. Однак це дорога з двостороннім рухом, тому сподіваємось, що думка експертного середовища буде врахована при підготовці відповідних документів», – зазначив Президент АПУ Денис Бугай на відкритті форуму.

Про важливість спільної роботи говорила і народний депутат України Вікторія Пташник. «Моя особиста мета –  налагодити зв’язок між державною владою і представниками юридичного ринку, які спеціалізуються в корпоративному праві. Лише згуртувавши корпоративних юристів і фахівців, ми можемо вдосконалювати законодавство і реалізувати ті зміни, які багато років не вдавалося зробити», – переконана Вікторія Пташник.

Власне, АПУ проводить активну роботу у цьому напрямі. Так, Комітет АПУ з корпоративного права та фондового ринку спільно з НКЦПФР вже розробили проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо корпоративних договорів». «Зараз ми працюємо над законодавчими ініціативами щодо вирішення проблем мінотитаріїв в публічних акціонерних товариствах, там, де їх процент є нікчемним», – анонсував Тимур Хромаєв, голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Ключовими темами дискусії стало правове регулювання діяльності господарських товариств та практика розгляду судових спорів. Учасники форуму також обговорили очікувані зміни до законодавства та міжнародний досвід імплементації корпоратвиного права ЄС.

Куди мете нова регуляторна мітла?

Директор департаменту стратегії розвитку фондового ринку НКЦПФР Максим Лібанов  у своїй доповіді розповів про останні новели корпоративного законодавства та законотворчі ініціативи НКЦПФР.

Актуальні питання ЄДР розкрив Сергій Бенедисюк, директор Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України. Про розкриття бенефіціарних власників юридичних осіб, а саме про досвід та помилки регуляторів розповів Леонід Антоненко, член Правління АПУ, голова Комітету з корпоративного права та фондового ринку.

«Бізнес не сприйняв всерйоз вимоги закону про розкриття справжніх власників юридичних осіб. Вимога, яка набрала чинності ще у вересні, ігнорується. Люди воліють називати бенефіціарами підставних осіб або взагалі нікого не називати. Символічна сума штрафу нікого не лякає», – зазначив Леонід Антоненко, який донедавна очолював Департамент реєстрації та ліцензування в НБУ.

АТ чи АТО? Спокій нам тільки сниться

Учасники дискусії розмірковували, чого очікувати компаніям у зв’язку зі змінами до закону про акціонерні товариства. Особлива увага експертів була привернута до правила поглинання (take-over rules) та витіснення міноритарних акціонерів (squeeze-out).

Про досвід Литви з адаптації національного законодавства у сфері регулювання акціонерних товариств та емісії акцій до вимог законодавства ЄС розповів Сергій Бутов, партнер SORAINEN. Обговорювались також проблеми похідного позовуВалентина Данішевська, директор Центру комерційного права, представила ключові аспекти цього питання.

Чи є товариші у ТОВ?

Учасники ІХ Щорічного форуму з корпоративного права також розмірковували про корпоративне управління в ТОВ, зокрема, чи стане воно мірою диспозитивності в українських реаліях.

Одне з розглянутих під час доповідей та дискусій питань,- це акціонерні угоди в ТОВ, їх сумні реалії та омріяне майбутнє.

Судова практика та актуальні питання правозастосування

Модератором «судової» сесії форуму став Володимир Кравчук, член Правління АПУ, суддя Львівського окружного адміністративного суду. Під час обговорення експерти розкрили окремі питання захисту корпоративних прав у товаристві з обмеженою відповідальністю. Позицію Вищого господарського суду України представила Олеся Лукомська, головний спеціаліст відділу забезпечення роботи секретаря першої судової палати ВГСУ.

Проблемні питання відновлення корпоративних прав у судовому порядку порушив Валерій Картере, суддя – секретар судової палати ВГСУ. А його колега, суддя Олексій Євсіков, висвітлив актуальні корпоративні суперечки та їх вирішення в практиці ВГСУ.

***

Під час форуму доповідачі та учасники, якими, нагадаємо, стали представники законодавчої і судової влади України, профільних організацій та провідні правники України, привернули увагу до низки актуальних питань корпоративного законодавства та окреслили шляхи їх вирішення

Асоціація правників України висловлює щиру вдячність партнерам ІХ Щорічного форуму з корпоративного права  – компаніям AEQUO, Astapov Lawyers, Avellum Partners, а також медіа та інформаційним партнерам заходу.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Ветерани і ветеранки готуються до державної служби та роботи в органах місцевого самоврядування

Відкрита акредитація медіа на 21 Docudays UA

Як створити безбарʼєрний молодіжний простір: новий серіал на Дія.Освіта

Розпочато реалізацію проєкту «Посилення правової грамотності ВПО»

Грантовий хаб ZDOROVI продовжує стрімко розвиватись та втілювати у життя важливі проєкти

Презентовано безкоштовний відеокурс “Гендерна чутливість як елемент корпоративної культури”