Гуманітарна та психологічна допомога постраждалим від війни в Дніпропетровській області

Зараз, у період війни, нам усім потрібна підтримка – емоційна, інформаційна, гуманітарна. І будь-яка підтримка є важливою, бо вона мотивує, дає відчуття сили і не дозволяє падати духом.У Кривому розі ...

Додано:
dneprcenter1

гуманітарна допомога волонтерство
Гуманітарна та психологічна допомога постраждалим від війни в Дніпропетровській області

Зараз, у період війни, нам усім потрібна підтримка – емоційна, інформаційна, гуманітарна. І будь-яка підтримка є важливою, бо вона мотивує, дає відчуття сили і не дозволяє падати духом.

photo_2022-06-03_11-30-35

У Кривому розі та Дніпрі запрацювала гаряча лінія для постраждалих від війни в Україні за ініціативи ГО «Дніпропетровський регіональний центр прав людини». Вона є безкоштовною і доступна для громадян, постраждалих від війни в Запорізькій, Донецькій та Херсонській областях за номером: +380 50 630 41 11.

На гарячій лінії надають консультаційні послуги інформаційного характеру щодо широкого кола питань стосовно гуманітарних потреб, можливостей евакуації в інші безпечніші області України, отримання гуманітарної допомоги, соціального та пенсійного забезпечення, перетину лінії зіткнення, доступу до освітніх, медичних і житлових програм, програм працевлаштування тощо.

Також всі бажаючи можуть записатись на консультацію до психолога, який працює в рамках проєкту. Гаряча лінія працює з 9:00 до 19:00 щодня. Така робота стала можливою підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та CARE Deutschland в рамках Грантової гуманітарної програми «Гуманітарна солідарність».

На початку червня волонтери організації почали видавати гуманітарну допомогу в місті Кривий ріг та Дніпро. Це були продуктові та гігієнічні набори для потреб вимушених переселенців, що перебувають у Дніпропетровській області.

«Я вважаю, що всі переселенці на сьогодні є вразливою категорією населення. Але заявок надходить так багато, що ми були вимушені обирати найскладніші ситуації у людей, щоб хоч трохи їх підтримати», – зазначив Євген Патруль, представник проєкту.

На сьогодні допомогу вже отримали більше 300 осіб, у яких додатково на вихованні та піклуванні знаходиться 170 людей. Це люди з інвалідністю, самотні літні люди, мами, які виховують двох та більше дітей.

Продуктові набори видають у мобільних пунктах, що дуже зручно для людей. «Місто велике за розміром і людям добиратися з віддалених місць – дуже складно, а для когось – ще й б’є по кишені. Тому за допомогою мобільних пунктів набори вдалося роздати швидко, а деяким пенсіонерам, особам з інвалідністю, багатодітним сім’ям – доставити пакунки додому», – каже Євген Патруль.

Люди були дуже вдячні за цю допомогу. Кажуть, така підтримка вкрай важлива сьогодні.

Пані Людмила пенсіонерка, зараз опікується своєю колишньої свекрухою – 86-річною Ніною Марківною Колодочкою з Кремінної Луганської області. Жінка просто врятувала Ніну Марківну, забравши її до себе з-під обстрілів. До того ж, у будинок Ніни Марківни було пряме потрапляння снаряду, тож у жінки немає ані рідні, ані дому.

«Я дуже вдячна за надану допомогу. Я сама пенсіонерка і мені важко доглядати за хворою лежачою жінкою, є потреба і в продуктах, і в медикаментах. На все це потрібні кошти, час і здоров’я. А ви надали нам дуже добротний набір та ще й доставили його додому. Тому дякуємо вам за підтримку!», – каже Людмила.

Оксана Анатоліївна Демиденко приїхала з родиною з міста Харків. Її чоловік і мама мають інвалідність. «Я дуже вдячна за великий і гарний набір! Для нашої родини це посильна підтримка сьогодні. Спасибі волонтерам, що доставили цей ящик з продуктами додому – мама якраз була у лікарні, самотужки ми б його не забрали. Це така увага! Іще раз спасибі».

Римма Андріївна Полежака також була вимушена тікати з дому з двома дітками. У квітні вони виїхали з села Парасковіївка Донецької області, яке зараз піддається обстрілам, там дуже небезпечно.

«Допомога – прекрасна! Нам з дітками (5 років і 2 місяці) продуктів вистачить надовго. Іще дуже важливо, що не потрібно було стояти за допомогою в черзі зранку до вечора, як це буває у більшості гуманітарних штабів, бо з двомісячною дитиною це дуже складно. Видача допомоги була гарно організована – прийшли, забрали і пішли. Ледве донесли набір! Щиро дякуємо!», – каже Римма Андріївна.

У людей, які отримували допомогу, були лише позитивні відгуки. Всі казали, що ця підтримка для них надважлива. Як і важлива увага, бо у кожного з внутрішньо переміщених осіб свій біль і свої труднощі, пов’язані з війною.

 

Проект здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та CARE Deutschland в рамках Грантової гуманітарної програми «Гуманітарна солідарність».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

На Харківщині діти-сироти та батьки-вихователі потребують проєктів з неформальної освіти

Зміцнюємо голос громад Донеччини: спільна мета для відновлення

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”