Хто потрапив до інкубаційної програми Open Data Challenge 2019?

11 фіналістів національного конкурсу стартапів на основі відкритих даних Open Data Challenge пройдуть 4-місячну інкубацію і позмагаються за  2,5 млн. гривень19-20 квітня 2019 року відбувся півфінал ...

Додано:
Anna Balatska

Хто потрапив до інкубаційної програми Open Data Challenge 2019?

11 фіналістів національного конкурсу стартапів на основі відкритих даних Open Data Challenge пройдуть 4-місячну інкубацію і позмагаються за  2,5 млн. гривень

19-20 квітня 2019 року відбувся півфінал Open Data Challenge, під час якого 23 команди змагалися за участь у фіналі конкурсу. Протягом двох днів команди працювали з менторами над допрацюванням своїх ідей та представили їх експертному журі.

У результаті журі відібрало 11 команд для участі у фіналі. Загалом у цьому році було отримано 160 заявок з 30 міст України.

За якими критеріями відбирали команди?

  • використання відкритих даних
  • інноваційність
  • антикорупційний вплив
  • перспективи розвитку
  • сильна та натхненна команда

Команди-фіналісти Open Data Challenge 2019

Хто ж став фіналістами?

  • Future Renovation Map. Інтерактивна мапа, що надає інформацію про стан закинутих будівель і просторів міста, пов’язані виконавчі провадження, цільове призначення землі, актуальну діяльність активістів і забудовників.
  • Знай свого чиновника. Веб-сервіс, який надає аналітичну інформацію для оцінки чиновника на основі задекларованих статків, зв’язків із компаніями чи особами та генерує загальний рейтинг чиновників за ризик-факторами.
  • DUCKTEST. Мобільний додаток для оцінки екологічності харчових і косметичних продуктів, інформування про наявність у товарах шкідливих речовин та їх вплив на здоров’я і навколишнє середовище.
  • Перевірок.NET. Онлайн-сервіс, що допомагає підприємцям підготуватись до планових перевірок та мінімізувати можливість порушень з боку інспекторів.
  • EcoHolmes. Веб-сервіс для відстеження розподілу та раціональності використання бюджетних коштів від екологічного податку.
  • Agroportex.Bio. Мобільний додаток для купівлі-продажу органічної агро продукції від перевірених українських виробників.
  •  EcoViewer. Веб-сервіс, який інформує про стан забруднення повітря промисловими об’єктами та відображає його вплив на здоров’я людини.
  • Сіті-бот Назар. Муніципальний чат-бот, який інформує про роботу комунальних служб міста, попереджає про аварії та відключення, збирає дані лічильників та повідомляє про тарифи та їх зміни, тощо.
  • Відкрита влада. Аналітичний веб-сервіс для моніторингу роботи та виявлення корупційних зв’язків серед політиків, чиновників, державних, комунальних підприємств та організацій.
  • Waste Ukraine Analytics. Інформаційна веб-платформа про відходи в Україні з функцією маркет-плейсу для купівлі-продажу відходів та підбору переробників.
  • Inspect.in.ua. Веб-сервіс, який за результатами вже проведених перевірок компаній формує перелік розповсюджених порушень, генерує персоналізовані рекомендації щодо усунення недоліків та виконує підбір зовнішніх спеціалістів.

Що далі?

Протягом наступних 4-х місяців команди пройдуть інкубаційну програму в  1991 Open Data Incubator на базі 1991 Civic Tech Center, де працюватимуть над розробкою та тестуванням прототипів своїх рішень, бізнес-планами, маркетинговою стратегією.  

Фіналістів визначать на Open Data Forum у вересні цього року. Переможці розділять між собою призовий фонд у розмірі 2,5 млн. грн. Окрім цього, у 2019 році вперше на Open Data Challenge окремим призом буде відзначено проект із найбільшим антикорупційним впливом. Для того, щоб потрапити в цю номінацію проект повинен використовувати один або кілька наборів даних: Єдиний державний реєстр декларацій осіб, Єдиний державний реєстр судових рішень, Дані про державні закупівлі, Дані про державні видатки та бюджетні програми, Дані про кінцевих бенефіціарних власників компаній, Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

За розвитком проектів можна слідкувати на сторінках організаторів конкурсу TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах, Державне агентство з питань електронного урядування України,  Фонд Східна Європа та 1991 Open Data Incubator

Довідка

Open Data Challenge — це міжнародний формат конкурсу для проектів на основі відкритих даних, створений  Open Data Institute, провідною міжнародною інституцією, що займається пропагуванням відкритих даних у світі. Open Data Challenge вперше стартував в Україні у 2017 році. Конкурс проводиться в рамках проекту міжнародної технічної допомоги “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS”, за підтримки Державного агентства з питань електронного урядування України та в партнерстві з Фондом Східна Європа, 1991 Open Data Incubator.

Проект TAPAS реалізується Фондом «Євразія» та фінансується Урядом США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та за фінансової підтримки уряду Великобританії (UK aid).

Конкурс проходить в Україні вже втретє. Серед відомих фіналістів минулих років: Monitor.Estate — cервіс, що шукає та аналізує юридичні ризики на первинному ринку нерухомості, LvivCityHelper — чат-бот міської ради Львова, що швидко та легко надає доступ до публічної інформації міста у режимі 24/7, «Суд на долоні» — аналітичний інструмент для пошуку, дослідження та візуалізації судових рішень, та інші.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Фінал онлайн-програми UWE Hub 4.0: Час розпочати власну справу

ЮрШтаб запустив онлайн-платформу для отримання безкоштовної юридичної допомоги

На Харківщині оцінили збитки через втрати ґрунтів внаслідок війни

Триває набір на безкоштовні онлайн-групи підтримки

В Україні запустили безкоштовний онлайн-курс із фінансової грамотності

Перший ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 відбувся в Івано-Франківську