Громади – основа сталого розвитку

У Львові відбувся Перший Всеукраїнський Форум сталого розвитку, організований громадською організацією «Реформи разом» у партнерстві з Громадською організацією «Центр «Жіночі перспективи» і ...

DSC_7700
Громади – основа сталого розвитку

У Львові відбувся Перший Всеукраїнський Форум сталого розвитку, організований громадською організацією «Реформи разом» у партнерстві з Громадською організацією «Центр «Жіночі перспективи» і Міжнародним фондом «Відродження» за сприяння Інституту Народознавства НАН України.

У заході прийняло участь більше ніж 150 осіб, які прибули з усієї України: Харкова, Запоріжжя, Кіровограду, Херсону, Полтави, Дніпропетровська, Києва, Рівного, Луцька, Івано-Франківська, Львова та Львівської області. На думку організаторів Форуму їм вдалось створити простір для обміну досвідом, обговорення перешкод для об’єднання та розвитку громад, визначення напрямків спільних дій, налагодження співпраці між громадами. Ключова ж мета Форуму  була закріплена у Меморандумі про співпрацю, який підписали 22 громадські організації з різних областей України, зокрема: ГО «Українська жіноча варта» (Київ), БФ «Замкова гора», ЛОО ВМГО «Молодіжний центр працевлаштування», ВОГО «Інтелектуальний розвиток Волині», ГО «Центр суспільних інновацій», ГО «Проекція успіху», екологічний клуб «Край» та ін.

Мабуть, найважливішою частиною заходу стала подіумна дискусія «Розширення можливостей сталого розвитку громад: виклики децентралізації», учасниками якої були представники громад, владних структур, експерти – соціологи Оксана Міхеєва та Данило Судин. В результаті дискусії було озвучено декілька важливих тез. По-перше, що навіть за обмежених умов сталий розвиток громади можливий. Прикладом цього можуть бути успішні громади Волинської області, про які розповіла Оксана Гузь, місцевий координатор проектів ЄС/ПРООН МРГ у Волинській області. По-друге, що для розвитку потрібні інвестиції і для їх залучення громаді важливо знайти власну унікальну «нішу», саме на цьому наголосив Роман Матис, керівник інвестиційного управління Львівської обласної державної адміністрації. Натомість Руслана Римарська,  очільниця громадської організації «Реформи разом» акцентувала увагу ще на двох важливих компонентах, необхідних для розвитку: інформація про наявні ресурси в громаді та підвищення рівня компетенції на місцях.

Не менш активним і плідним був другий день роботи Форуму. Приміром  ГО «Реформи разом» презентувала результати проекту «Розвиток громаді Львівщини через стратегічне планування та інформаційну підтримку діяльності громад». Також власними напрацюваннями та успішними проектами поділились представники  Агенції місцевого економічного розвитку Яворівщини (Львівська обл.), Аналітичний центр розвитку м. Здолбунова «ЗЕОН», Офіс реформ Львівщини, ГО «Європейський діалог».

Водночас гість другого дня Форуму український менеджер-економіст, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи (KMBS), екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета надихнув учасників дискусії зазначивши: «Маємо сподіватися лише на наші  громади. Нас ніхто не врятує – ні Європа, ні наш уряд. Тільки самодопомога, а отже й самоврятування, а це – насамперед, плідна робота у громадах».

 

Ігор Галущак
Львів


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку