Громадський проект увійшов до фіналістів World Smart City Awards

Український досвід бюджету участі  відзначили на всесвітній премії у сфері smart city.Платформа Громадський проект увійшла до фіналістів у номінації Inclusive&Sharing Cities під час нагородження ...

Додано:
Anna Balatska

Громадський проект увійшов до фіналістів World Smart City Awards

Український досвід бюджету участі  відзначили на всесвітній премії у сфері smart city.

Платформа Громадський проект увійшла до фіналістів у номінації Inclusive&Sharing Cities під час нагородження глобальної премії World Smart City Awards, що проходила 19-21 листопада у Барселоні. Організатори премії відзначили проект серед топ-20 рішень, що змінюють міста. Платформа Громадський проект — єдиний проект від України, що потрапив до фіналу.

World Smart City Awards — щорічна премія, що відзначає ідеї, проекти, інновації, практики, що трансформують міста. Конкурс цьогоріч отримав 450 заявок з понад 54 країн світу. 

Премію вручають в рамках Smart City Expo World Congress. Подія щороку збирає у Барселоні представників країн та муніципалітетів, громадські організації, бізнес, представників громадянського суспільства з усього світу. Мета події — сприяти соціальним інноваціям, започаткуванням партнерств та бізнес-можливостей, що поліпшуватимуть добробут міст та громадян. 

Про Громадський проект  —  передісторія і цифри 

Платформа для цифровізації бюджету участі Громадський проект запрацювала в Україні влітку 2016. 

Вона починалася як грантова ініціатива організації SocialBoost, підтримана Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень через фінансування USAID.

Спершу приєдналися пілотні міста одним з першопрохідців став Львів. Згодом платформа охопила інші міста, від великих до малих, далі ОТГ. 

Платформа мала:

  • створити інструмент, який надасть громадянам реальне, а не на папірці, право впливу на розвиток своїх міст;
  • надати місцевій владі інструмент для розуміння проблем та потреб своєї громади
  • популяризувати приватно-публічне партнерство та сприяти спільним проектам громадських організацій, згуртуванню активістів та соціальних ініціатив  

Станом на літо 2019 платформу використовують понад 90 муніципалітетів України. Серед них як великі міста Львів, Дніпро, Маріуполь так і невеличкі Ніжин, Шостка, Ромни, а також об’єднані територіальні громади. Платформа вже залучила до бюджету участі понад 5 мільйонів громадян-унікальних користувачів — вони хоча б раз цікавились бюджетом участі онлайн. 

Користуються інструментом 12 обласних центрів Київ, Дніпро, Житомир, Львів, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Хмельницький, Чернівці, Чернігів, нещодавно підключився Херсон.

За роки роботи платформи 1 188 021 громадянин хоча б раз голосував за проекти. В середньому по країні кожен містянин голосує за 2,6 проекти хтось за 4, а хтось лише за один.

За час роботи платформи міста виділили на бюджет участі 1 085 668 707 грн. 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”