Громадськість формує майбутнє Придесення

Наприкінці червня відбулася наступна зустріч Робочої групи з розроблення Стратегічного плану розвитку Зазимської сільської територіальної громади. На початку зустрічі експерти ГО «Громадська ...

Додано:
lekotan

опитування
Громадськість формує майбутнє Придесення

Наприкінці червня відбулася наступна зустріч Робочої групи з розроблення Стратегічного плану розвитку Зазимської сільської територіальної громади. На початку зустрічі експерти ГО «Громадська ініціатива Луганщини» представили результати аналізу соціально-економічного стану громади та опитування громадськості і бізнесу. Інна Заблодська зазначила, що громада має потенціал, в цілому показники притаманні для сільських громад, е недоліки та переваги.

 Основні висновки, які були зроблені експертами на основі аналізу результатів опитування:

  • Більшість жителів громади вбачають її перспективною і такою, що розвивається і вірять в її перспективу та розвиток.
  • Жителі громади вважають, що найсильнішими сторонами громади є її розташування, ресурси, інфраструктура та перспективи.
  • Жителі громади вважають, що найслабкішими сторонами громади є нерозвинене транспортне сполучення, погане покриття доріг та тротуарів, екологічна ситуація, благоустрій і деякі інфраструктурні проблеми, що і пропонують вирішити у першу чергу.
  • Загалом вбачають громаду комфортною і розглядають своє майбутнє в ній, де є перспективи особистого зростання.
  • Серед бар’єрів, які заважають розвитку громади були названі: війна в Україні, інертність жителів громади, засміченість довкілля та відсутність достатніх інвестицій. Проте зазначають, що ресурсами громади є географічне положення, новий прогресивний менеджмент, привабливість природи, екологічний стан та доступність до ринків збуту.
  • Представники бізнесу громади розглядають середовище громади як сприятливе для ведення бізнесу та його масштабування.
  • Через близькість до мегаполісу, вимушену міграцію та мобілізацію бізнес відчуває нестачу кадрів.
  • Бізнес знаходиться в стані стресу у швидкоплинних подіях, які відбуваються в країні та відчуває на собі деякі бар’єри для розвитку, що спричиняє навіть до закриття підприємства.
  • Представники бізнесу громади високо оцінюють роботу установ та організацій в громаді, проте зазначають відсутність сталої, плідної комунікації для розвитку та покращення економічного становища громади.
  • Представники бізнесу громади зазначають, що фундаментом для розвитку громади є саме розвиток бізнесу, створення сприятливих умов його розвитку із залученням внутрішніх та зовнішніх інвестицій.
  • Серед основних заходів щодо розвитку бізнесу опитані найчастіше називали створення майданчику з юридичними консультаціями, виставковими залами/ярмарками, сприяння створенню бізнес-спільнот.
  • На думку опитаних, для розвитку громади необхідно комплексно підходити до цього процесу, розвиваючи усі сфери життєдіяльності громади, а також створення автономної спільноти через залучення представників усіх сфер життєдіяльності громади до прийняття рішень, до розвитку громади тощо.

Друга частина зустрічі була присвячена SWOT-аналізу, обговоренню  сильних та слабких сторін, а також загроз і можливостей громади. Окрім того, учасники засідання висловили свої думки щодо проблемних питань та запропонували бачення їх вирішення.

 

Захід організований ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «Забезпечення ефективності процесів відновлення та розвитку 2-х сільських територіальних громад Київської області» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку