Громадські організації та бібліотеки Полтавщини разом допомагатимуть переміщеним особам адаптуватись

10 листопада 2015 року, в  приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського, відбулась інтерактивна зустріч: «Роль бібліотеки та  організацій громадянського ...

Додано:
tviisvit

P1030818
Громадські організації та бібліотеки Полтавщини разом допомагатимуть переміщеним особам адаптуватись

10 листопада 2015 року, в  приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського, відбулась інтерактивна зустріч: «Роль бібліотеки та  організацій громадянського суспільства у підтримці внутрішньо переміщених осіб». Представники бібліотек області та організацій громадянського суспільства презентували кращі практики реалізованих проектів для переселенців, ділились досвідом та планами на майбутнє.

«Ми намагаємось переорієнтувати  роботу з переселеними особами з моделі «допомоги» на модель «залучення» або «відкритих можливостей». Надання прямої соціальної допомоги часто сприймається як пониження соціального статусу, виникнення відчуття залежності. Ми посилюємо розвиток  самодопомоги серед внутрішньо переміщених осіб та підтримуємо новостворені ініціативні групи»,- говорить організатор заходу Олександр Чепур.

Під час переселення з окупованих територій фактично вперше в місцевих громадах у процесі активної взаємодії зустрічаються представники різних регіонів. Пряме та безпосереднє спілкування людей підриває взаємні стереотипи, сприяє інтеграції українського суспільства. Роль майданчика для діалогу найчастіше виконують бібліотеки, як центри суспільного життя громад.

З метою подолання соціальної ізоляції переселених осіб, бібліотеками було передбачено  надання різноманітних послуг від інформації  до емоційної підтримки.

«Бібліотеки орієнтовані на необхідність залучення переселених осіб до міського або сільського життя громади», –  переконана заступник директора з наукової роботи Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського Влезько Надія Володимирівна.

Під час зустрічі учасники збільшили власний досвід роботи з внутрішньо переміщеними особами та підвищили професійні навички через ознайомлення з кращими практиками.

Бібліотечні працівники, представники громадських організацій і волонтерських ініціатив будуть і надалі спрямовувати свої зусилля на підтримку переміщених осіб, що мають бажання утворювати різноманітні види місцевих спільнот, спілок, об’єднань.

Захід відбувся в рамках реалізації  проекту  «Посилення розвитку самодопомоги серед внутрішньо переміщених осіб та залучення їх до суспільного життя приймаючої громади» за підтримки Європейського Союзу представництва в Україні та Британської ради в Україні.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи