Громадські активісти виявили ключові правові та соціальні проблеми ВПО з ВІЛ, гепатитом та туберкульозом на Луганщині

Протягом листопада-грудня 2018 року експерти ГО “Суспільна служба правової допомоги” провели опитування “Правові та соціальні потреби та проблеми ВПО з ВІЛ, гепатитом та туберкульозому Рубіжному, ...

Додано:
pela-lug

Logo_SSPD_new
Громадські активісти виявили ключові правові та соціальні проблеми ВПО з ВІЛ, гепатитом та туберкульозом на Луганщині

Протягом листопада-грудня 2018 року експерти ГО “Суспільна служба правової допомоги” провели опитування “Правові та соціальні потреби та проблеми ВПО з ВІЛ, гепатитом та туберкульозому Рубіжному, Сєверодонецьку, Лисичанську, Кремінському та Новоайдарському районах”. Участь в опитуванні взяли 200 респондентів з числа ВПО з ВІЛ, гепатитом, туберкульозом та соціальні працівники в цих містах .

Як і більшість внутрішньо переміщених осіб, ВПО, які живуть із ВІЛ, гепатитом та туберкульозом мають лише найнеобхідніше. Але до цього додалися ще й проблеми, пов’язані з їхнім ВІЛ-позитивним статусом, гепатитом та туберкульозом: людям відмовляють у розміщенні та оренді житла, не беруть на роботу, їхніх дітей не приймають в освітні заклади. Проблеми виникають навіть з отриманням медичної допомоги.

Лікарські засоби, закуплені за кошти Держбюджету, що постачаються у Рубіжному, Сєверодонецьку, Лисичанську, Кремінському та Новоайдарському районах не виконують свої повні функції. На сьогодні організаційно-методичну функцію Луганського обласного центру виконує новостворений обласний центр, розташований у Сєвєродонецьку.

Висновки експертів за результатами опитування:

  • Нормативно-правова база не в повній мірі регулює права та свободи внутрішньо переміщених осіб, які мають ВІЛ-позитивний статус, гепатит та туберкульоз.
  • Відповідно до законодавчих документів усю відповідальність за забезпечення соціальної, медичної, матеріальної допомоги покладено на місцеві органи самоврядування.
  • Місцеві бюджети не отримують спеціальних коштів, хоча відчувають додаткове навантаження через те, що змушені приймати значну кількість ВПО.
  • У якості переселенців, ВПО з ВІЛ-позитивним статусом, гепатитом та туберкульозом зазнають проблем матеріального, соціального, фінансового характеру та стикаються з упередженим ставленням до них місцевих мешканців.
  • ВПО, які живуть із ВІЛ, гепатитом та туберкульозом не отримують належного медичного лікування через нестачу коштів у місцевих бюджетах, що ставить їхнє життя під загрозу.

З повною версією звіту можна ознайомитись за посиланням.

 

Проект «Підвищення правових знань та надання системної  правової допомоги особам, що хворіють на ВІЛ, туберкульоз чи гепатит та мешкають на території Луганській області» реалізується ГО “Суспільна служба правової допомоги” за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?