Громадські активісти сприятимуть доступу до правосуддя для біженців та шукачів притулку

7-8 листопада 2020 року на базі Освітнього дому прав людини – Чернігів відбувся тренінг "Захист прав біженців та шукачів притулку" для українських громадських активістів та юристів, що працюють або ...

Додано:
Viktor Tarasov

Chernihiv.EHRH.Training_7-8.11.20_4
Громадські активісти сприятимуть доступу до правосуддя для біженців та шукачів притулку

7-8 листопада 2020 року на базі Освітнього дому прав людини – Чернігів відбувся тренінг “Захист прав біженців та шукачів притулку” для українських громадських активістів та юристів, що працюють або планують працювати з біженцями та шукачами притулку.

Керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Надія Едієва наголосила на важливості ролі громадянського суспільства в недопущенні порушень прав біженців та шукачів притулку, попередженні неналежного поводження з нерегулярними мігрантами, сприяння їм в доступі до правосуддя та ефективних засобів правового захисту, зокрема в умовах пандемії COVID-19 та карантинних обмежень.

Chernihiv.EHRH.Training_7-8.11.20_13  Chernihiv.EHRH.Training_7-8.11.2020_3  Chernihiv.EHRH.Training_7-8.11.2020_4

В ході тренінгу правозахисники та громадські активісти ознайомились з відповідною практикою Європейського Суду з прав людини, процедурою визначення статусу біженця за Конвенцією про статус біженців 1951 року та Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового заходу», з особливостями оскарження рішень державної міграційної служби України про відмову у прийнятті заяви шукача притулку, оформленні документів для її розгляду, у наданні статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту.

Окрема сесія заходу була присвячена проблемним питанням захисту права на свободу та особисту недоторканість, недопущення катувань, нелюдського та такого, що принижує гідність поводження і покарання відносно мігрантів, ризикам видворення та екстрадиції шукачів притулку.

Захід організовано Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?