Громадські активісти розробили рекомендації для підвищення рівня безпеки в Лиманській, Черкаській та Миколаївській ОТГ

Громадська організація «Агенція демократичного розвитку Донбасу» виявивши за результатами проведеного в громадах Лиманської, Черкаської та Миколаївської ОТГ Донецької області у листопаді - грудні ...

Додано:
agencydonetsk08

Print
Громадські активісти розробили рекомендації для підвищення рівня безпеки в Лиманській, Черкаській та Миколаївській ОТГ

Громадська організація «Агенція демократичного розвитку Донбасу» виявивши за результатами проведеного в громадах Лиманської, Черкаської та Миколаївської ОТГ Донецької області у листопаді – грудні 2017 року опитування ключові проблем безпеки, провела моніторинг місцевих бюджетів даних ОТГ за 2017 рік задля виявлення можливостей перерозподілу коштів та створення рекомендацій щодо вирішення питань проблеми безпеки за рахунок місцевих бюджетів.

Наприклад, в Лиманській ОТГ було виділено основні пункти бюджету, котрі «відповідають» за безпеку в громаді. Це правоохоронна діяльність та забезпечення безпеки держави, благоустрій міст, сіл, селищ, транспорт, дорожнє господарство, зв’язок, телекомунікація та інформатика. З іншого боку, близько 69 млн. грн. не використаних коштів за такими пунктами бюджету, як освіта в сумі 19 552 190,77 грн., соціальний захист в сумі 3 721 533,68 грн., культура і мистецтво в сумі 937 079,73 грн., ЖКГ в сумі 18 054 041,58 грн., будівництво в сумі 6 574 935,15 грн., реалізація заходів щодо забезпеченням інвестицій регіону в сумі 5 568 294,47 грн., транспорт дорожнє господарство, зв’язок, телекомунікації телефонія в сумі 9 743 217,27 грн., утримання та розвиток інфраструктури, доріг в сумі 9 578 841,26 грн., не були виконані у 2017 році, котрі могли бути направлені на потреби в забезпеченні безпеки громади. Подібна ситуація в Черкаській та Миколаївській ОТГ, коли усього близько 1 553 439  грн. не використаних коштів, котрі могли бути направлені на потреби в забезпеченні безпеки громади, у тому числі має бути доцільно використаний пункт «Благоустрій міст і сіл», що зачіпає проблеми забезпечення безпеки.

Даний моніторинг дозволив виділили пункти бюджету, котрі не виконуються в повній мірі, і з котрих можна перерозподілити кошти на забезпечення потреб громад у контексті підвищення рівня безпеки. Але лише місцева влада – громада – має вирішувати, які пункти бюджету є більше пріоритетними. Для більш ефективного використання бюджетних коштів задля забезпечення потреби громадян у безпеці необхідне правильний розподіл бюджетних коштів. Необхідно відмітити, що були проаналізовані лише кошти, котрі залишились не використаними. На сьогодні громада має можливість використовувати кредити, гранти, наповнювати бюджети за рахунок іншої діяльності. Стимулювання і залучення населення громади для вирішення насущних проблем – одна з основних задач, і тому інформування та робота з населенням є ключовими завданнями. Також це як мінімум створення громадської варти – простий і мало затратний, але вкрай дієвий спосіб підвищення рівня безпеки в громаді.

З повними результатами моніторингу можна буде ознайомитись під час публічних консультацій, які заплановані в квітні – травні в цих громадах.

Проекту «Сусідська варта: налагодження співпраці поліції та громадян в ОТГ Слов’янського та Лиманського районів» здійснюється ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу» за підтримки Програмної  ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Архітектура з турботою: житловий комплекс, який за підтримки ЄС збудують для ВПО в Житомирі, матиме надсучасне укриття

Триває набір до Молодіжного клубу ANTS

Запрошення стати учасником Мережі партнерів ANTS

Незламність пришвидшує перемогу: в Тернополі відбувся всеукраїнський форум громадянського суспільства

«Безпека кожного українця – понад усе!»: Відновлення приміщення Солоницівської пожежної охорони

Як військові дії впливають на захист прав людини?