Громадські активісти розповіли, як на Чернігівщині ремонтуються дороги

30 жовтня в прес-центрі "Чиста політика" пройшов брифінг на якому громадська організація «Чернігівський Центр Прав Людини" презентувала підсумки моніторингу якості дорожньо -будівельних робіт в ...

Додано:
Nataliya Drozd

009
Громадські активісти розповіли, як на Чернігівщині ремонтуються дороги

30 жовтня в прес-центрі “Чиста політика” пройшов брифінг на якому громадська організація «Чернігівський Центр Прав Людини” презентувала підсумки моніторингу якості дорожньо -будівельних робіт в Чернігівській області.

Керівник Чернігівського Центру Прав Людини Олександр Підгорний розповів, що члени організації пройшли навчання, щоб займатися громадським моніторингом якості ремонту доріг. Громадський моніторинг – це не такий моніторинг, яким займаються спеціальні лабораторії, громадські активісти не беруть проб асфальтобетону, не досліджують його склад, а лише виявляють візуальні дефекти та недоліки: чи є тріщини та вибоїни, як облаштовані узбіччя та інші.

У рамках проекту буде оглянуто близько 200 кілометрів доріг, які відремонтовані з літа 2016 до осені 2018 року. Вже оглянуто майже половину.

“На перший погляд відремонтовані дороги виглядають гарно, але ми придивилися до них прискіпливіше”, – говорить Олександр Підгорний.

Що саме побачили громадські активісти розповів експерт проекту Чернігівського Центру Прав Людини Сергій Нестеренко:

“Головне, що ми з’ясували – дорожні роботи виконуються не зовсім якісно. Якість ремонту залежить від підрядника”.

Він розповів про результати огляду ремонту доріг Київ – Чернігів – Нові Яриловичі, Ріпки – Городня – Сновськ та Городня – Бурівка. А також презентував фотографії виявлених дефектів та недоліків.

Детальна інформацію про дорогу Городня – Бурівка

Перше порушення, типове для більшості доріг – неякісне покриття. На новому асфальтобетонному покритті часто видні сліди викришування, тріщини. Причиною цього може бути недотримання температурного режиму при укладці полотна, або погана укатка.

Друге типове порушення – погано облаштовані узбіччя. Наявність правильних узбіч – це запорука того, що асфальт довгий час залишатиметься неушкодженим. Якщо ж вони облаштовані неправильно, то на узбіччях збиратиметься вода, яка потраплятиме під дорожнє полотно і руйнуватиме його. Також відсутність нормальних узбіч не дозволяє з’їжджати на них транспортним засобам.

При огляді доріг були виявлені різні пошкодження полотна: тріщини, вибоїни та інші. Такі пошкодження має виявляти організація, яка утримує ці дороги, і забезпечувати їх ліквідацію протягом декількох днів. Але, судячи з побаченого, виявлені пошкодження з’явилися вже досить давно.

Громадські активісти аналізували й інформацію про закупки ремонтних робіт. При цьому виявили проблеми з доступом до публічної інформації. Так, один з виконавців ремонтних робіт ПрАТ “ШРБУ-82″ на вимогу надати копії актів виконаних робіт відповіло, що не є розпорядником інформації й не надав цих актів. Хоча, згідно з законодавством, всі підприємства, які отримують бюджетні кошти, мають надавати інформацію про їх використання.

“Матеріали, зібрані під час моніторингу, які вказують на те, що хтось вчинив злочин в ході ремонту, ми будемо передавати до правоохоронних органів” – сказав Сергій Нестеренко. – “Ми хочемо, щоб дороги не просто були відремонтовані, а були відремонтовані якісно”.

Відеотрансляцію брифінгу можна переглянути на ютуб-каналі Олега Головатенка https://youtu.be/VnP7ki4h-NE

Брифінг пройшов у рамках проекту “Якість виконання ремонтів доріг на Чернігівщині – під контроль громадськості”. Мета проекту – підвищення ефективності зусиль, спрямованих на протидію корупції в Чернігівській області.

Ініціатива впроваджується громадською організацією “Чернігівський Центр Прав Людини” в рамках проекту ПРООН “Прозорість і доброчесність публічного сектору” за підтримки МЗС Данії.

005 007 008


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку