Громадські активісти допоможуть дрібним фермерам України

Через епідемію коронавірусу дрібні фермери та сімейні фермерські господарства по усьому світу мають проблеми із збутом власної продукції.Так, дрібні фермерські господарства Китаю зазнають значних ...

ГромПростір
Громадські активісти допоможуть дрібним фермерам України

Через епідемію коронавірусу дрібні фермери та сімейні фермерські господарства по усьому світу мають проблеми із збутом власної продукції.

Так, дрібні фермерські господарства Китаю зазнають значних збитків через введення обмежувальних заходів для локалізації коронавірусу. В країні перебої з кормами, ліками і проблема зі збутом агропродукції. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на The New York Times.

У США економісти прогнозують скорочення продажів продовольчих товарів на $689 млн і скорочення заробітної плати на $103 млн — це призведе до кризового стану економіки США. Сума збитків може сягнути $1,3 млрд до травня 2020 року. Економісти кажуть, що урядові програми для малих і середніх виробників матимуть життєво важливе значення для фермерів. Американські економісти вважають, що протягом останніх 20 років малі фермери відігравали важливу роль в створенні місцевих і регіональних продовольчих систем, які доповнювали національний агросектор.

В Україні ситуація не краща. Закриття продовольчих ринків ставить під удар дрібних фермерів. Українська плодоовочева асоціація (УПОА) відмічає критичну ситуацію із продажами ранньої продукції на Закарпатті та в південних регіонах України. Окрім проблем із доставкою продукції через карантин, обмежена робота багатьох ринків, де реалізувалося до 85% ранніх овочів і ягід.

Щоб допомогти дрібним фермерським та сімейним господарствам України – громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” у партнерстві з Асоціацією міст України розробили онлайн майданчик rynok.in.ua на якому фермери зможуть розмістити інформацію про власну продукцію, а споживачі легко її знайти. 

 “В Україні, як і в усьому світі, економічний розвиток громад напряму залежить від діяльності малого та середнього бізнесу, який сплачує податки у місцеві бюджети. Але нині, коли через карантин зачинені усі ринки, невеликі фермерські господарства та сімейні кооперативи не мають можливості збувати власну продукцію, а значить – отримувати прибутки і платити податки. Проект «Відкритий ринок» покликаний допомогти їм знайти своїх покупців, які у свою чергу отримують можливість придбати якісні свіжі продукти. По суті, ця платформа переводить ринок в онлайн. І це – тренд, адже сьогодні в онлайн працює уся країна. Переконаний, що проект існуватиме та розвиватиметься і в подальшому, коли минуть важкі часи, адже ми усі знаємо, що майбутнє за сучасними технологіями.  Асоціація міст України підтримала цю ініціативу і закликає громади сприяти її максимальному поширенню та залученню місцевих сільгоспвиробників“, – наголошує Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України.

Проект “Відкритий ринок” також допоможе мешканцям міст і містечок, які прагнуть споживати екологічну продукцію з села, але через заходи із боротьби з коронавірусом ринки та ярмарки закриті – тому така можливість обмежена. За словами організаторів задуму, основними принципами майданчика є легкість користування, простота пошуку та безкоштовна участь як для фермерів так і для покупців.

Ми звертаємось до усіх, хто може донести інформацію про проект до дрібних фермерів та фермерських сімейних господарств. Оскільки розуміємо, що у сільській місцевості онлайн-сервіс може бути не таким зручним, як класичні методи. Проте, класика на карантині не працює. Проект справді запрацює на повну потужність, якщо нам вдасться залучити якомога більше мешканців села. Лише об’єднавши наші зусилля ми зможемо подолати недугу та мінімізувати її наслідки” – коментує автор та керівник проекту Максим Черкашин.

Проект реалізовує громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” у партнерстві з Асоціацією міст України.

«Протягом останніх кількох років консультанти Асоціації міст України з питань місцевого економічного розвитку працювали з ОМС України на предмет створення та розвитку дрібних фермерських господарств, малих сімейних кооперативів. Діяльність таких господарств має важливу соціальну місію, оскільки з однієї сторони зменшує рівень безробіття через самозайнятість населення, а з іншої – наповнює бюджети своїх громад.

Запровадження проєкту «Відкритий ринок» зменшить ризик ліквідації чи банкрутства таких маленьких господарств. Цей ресурс стане першим, але сподіваюся не останнім, який допоможе мікробізнесу пережити важкі часи карантину та економічної кризи, допоможе знайти нові ринки збуту виробленої чи вирощеної продукції» – зазначає Ігор Гірчак, виконавчий директор Тернопільського РВ Асоціації міст України, консультант з місцевого економічного розвитку Асоціації міст України.

 Проект “Відкритий ринок” стартує у середу 15 квітня о 15:00 за адресою https://rynok.in.ua


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями