Громадська організація з Бахмута навчає активістів Черкащини посиленню можливостей ОМС та ОГС для залучення ВПО до розвитку приймаючих громад

Півтора року тому команда ГО “Асоціація “Відродження та розвиток” була вимушена переміститись з Бахмута до Черкас та продовжила свою діяльність, а з липня 2023 розширила її на три територіальних ...

Додано:
lili

photo_5251602692487368866_y
Громадська організація з Бахмута навчає активістів Черкащини посиленню можливостей ОМС та ОГС для залучення ВПО до розвитку приймаючих громад

Півтора року тому команда ГО “Асоціація “Відродження та розвиток” була вимушена переміститись з Бахмута до Черкас та продовжила свою діяльність, а з липня 2023 розширила її на три територіальних громади Черкащини: Кам’янську, Леськівську та Мошнівську. Основною метою такої діяльності є посилення можливостей представників ОМС, ОГС активістів для залучення ВПО до розвитку приймаючих громад. Адже ВПО – це ресурс, а не тягар, як звикли вважати. 

Проектна діяльність передбачає не тільки навчальний цикл, ще дослідження стану використання інструментів місцевої демократії в партнерських громадах, напрацювання кейсів проектних ідей розвитку та групові зустрічі з активом громади. Одним із форматів зустрічей було мапування, яке обрано не випадково, цей формат дозволяє наглядно побачити всі ресурси, активи та унікальності громади. До зустрічей було залучено представників всіх секторів: громадські активісти, бізнес, представники ОМС та ВПО.    

photo_5258051981019303280_y photo_5258051981019303285_y

Перше, з чого почали – це активи громади. Багато мешканців навіть не здогадуються про них: лікарні, музеї, місця для будівництва підприємств тощо. Кожна з громад налічує не менше десяти таких активів. Другим етапом стало визначення унікальності громади. І тут згадалося все: легендарні історичні місця, рідкісні рослини, природний потенціал. Паралельно з цим було продумано як перетворити унікальні місця на туристичні, адже кожне туристичне місце тягне за собою розвиток інших сфер: збільшення закладів харчування, продаж сувенірів, готельний бізнес. Тож, було вирішено всі ідеї об’єднати в проекти. 

Де брати гроші на реалізацію проектів? Про це поговоримо під час наступних зустрічей та тренінгів, а зараз радіємо, що всі ідеї було розроблено разом: місцеві + ВПО, значить інтеграція переселених осіб рухається у правильному напрямку. Матеріал підготовлено в межах проекту “Черкащина об’єднує: самоорганізація ВПО для відновлення та розвитку приймаючих громад” за підтримки Європейського союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». #ЄвроВідродження.

photo_5253651117009653217_y

Матеріал підготовлено в межах проекту “Черкащина об’єднує: самоорганізація ВПО для відновлення та розвитку приймаючих громад” за підтримки Європейського союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

1 піксель – 1 долар. В Україні створили сайт з інтерактивною мапою для збору коштів на відбудову шкіл

Організація «Право» трансформує гуманітарний хаб у центр громадської активності у Хмільнику

Асоціація “Доступне житло для ВПО” запрошує до вступу ГО та локальних партнерів

Інформаційна онлайн-сесія про стратегії успішної участі у конкурсі «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада»

Студенти трьох областей опановували підприємницькі навички у Львові

4 березня – Всесвітній день проти сексуальної експлуатації