Грантові кошти ЄС для бізнесу: як отримати і грамотно скористатися

В останні роки Україна отримала безпрецедентну фінансову допомогу від Європейського союзу. 12,8 млрд євро макрофінансової підтримки були надані на проведення політичних і економічних реформ. Значна ...

Додано:
ceasc

fonduri-ue-938x535
Грантові кошти ЄС для бізнесу: як отримати і грамотно скористатися

В останні роки Україна отримала безпрецедентну фінансову допомогу від Європейського союзу. 12,8 млрд євро макрофінансової підтримки були надані на проведення політичних і економічних реформ. Значна частина цих коштів, у вигляді грантів і недорогих кредитів, призначена для підтримки бізнесу, особливо МСП. Логіка проста. Підтримка розвитку МСП – один з пріоритетів ЄС, оскільки саме у цьому секторі створюється найбільша кількість робочих місць, інноваційних продуктів, а також виробляється суттєва частка ВВП. Україна, підписавши угоду про Асоціацію, зобов’язана дотримуватися цього ж підходу. Але виникла дивна ситуація: гроші законтрактовані, доступні для бізнесу, проте досі  розподілена лише менша частина. Підприємці не поспішають їх використовувати. У чому проблема і що з цим робити? Про це – у статті президента CEASC Миколи Смолінського.

Чому український бізнес не використовує європейські фінансові інструменти 

Фундація CEASC більше десяти років реалізує освітні проекти для дорослих, спрямовані на євроінтеграцію. За ці роки ми поспілкувалися з тисячами підприємців, і розуміємо їхні проблеми, як ніхто інший. Дійсно, європейські гранти, або, правильніше сказати – безповоротні дотації – прекрасний інструмент для бізнесу. На відміну від кредитів та інвестицій ці гроші не доведеться повертати у тому чи іншому вигляді. Подивіться на Польщу – ось яскравий приклад того, як бізнес скористався коштами Єврокомісії. Українцям поки що не вдається повторити цей успіх. Чому?

По – перше, бізнес поки що мало знає і про самі програми і про принципи роботи із ними. Ця ситуація зміниться, коли в усіх регіонах з’являться інституції та експерти, здатні консультувати щодо доступності цих коштів. Поки що зацікавленому бізнесу доводиться моніторити джерела самостійно або звертатися по консалтинг, у тому числі і до наших випускників.

По – друге, європейські кошти виділяються тільки під реалізацію проектів, це не схоже на наш «розподіл бюджету». Все просто – ви подаєте проект і отримуєте гроші. Без посередників у вигляді чиновників. Написати і реалізувати проект за європейською методологією не проблема для тих компаній, які щодня працюють у проектному підході. Іншим потрібно освоювати проектні інструменти, цього ми вчимо на наших тренінгах і проектах післядипломної освіти.

По – третє, щоб претендувати на ці кошти, необхідно привести фірму у повний порядок, впровадити проектний підхід стосовно усіх аспектів діяльності організації, підготувати персонал. Адже перш, ніж підписати грантову угоду, експерти Єврокомісії вивчать фінансовий, організаційний, кадровий потенціал вашої компанії.

Що ж потрібно бізнесу для вирішення цих проблем?

 Бізнесу потрібна експрес – освіта!

 Зазначені проблеми – не вирок, вони цілком можуть бути вирішені. Ми вже успішно реалізуємо цілу низку освітніх проектів, в рамках яких вчимо підприємців грамотно писати проекти, подавати їх на заявлені конкурси програм Єврокомісії, управляти проектами, складати звітність для донорів. Але виявилося, що цього недостатньо. Якщо європейський грант отримує фірма, діяльність якої не зовсім ефективна, він стане для неї скоріше проблемою, ніж допомогою.

Тому ми об’єднали зусилля з нашими партнерами – компанією CITY PROFIT  і створили проект SME2027 Small & Medium Entrepreneur Project Management Academy. Його суть у тому, щоб не тільки навчити підприємців писати проекти, але й оптимізувати діяльність всього бізнесу. Команда CITY PROFIT з 2009 року працює з малим та середнім бізнесом, допомагаючи будувати успішні бізнес – системи. Їхня перевага у тому, що вони не читають лекцій і не дають порад – вони впроваджують рішення і отримують успішний результат. У портфоліо компанії – побудовані з нуля бізнес – системи для більш ніж 25 сфер, серед яких: торгівля, консалтинг, IT – сфера, туризм, здоров’я, фітнес, інші. CITY PROFIT не лякає страшне слово «менталітет» – вони працюють у чотирьох країнах. У тому, що стосується діагностики проблем і приведення фірми в порядок, або запуску бізнесу з нуля, вони одні з кращих в Україні.

SME2027 Small & Medium Entrepreneur Project Management Academy – тримісячний експрес – курс для представників МСП. Пройшовши навчання, слухачі не тільки навчаться використовувати європейські фінансові інструменти, але і зроблять свій бізнес конкурентоспроможним в Україні і готовим до виходу на закордонні ринки.

 Детальніше про Академію проектного менеджменту для МСП

 Навчання в Академії буде корисним для власників і управлінців МСП, які хотіли б впровадити зміни в структурі бізнесу, системах продажів і маркетингу, а також – отримати європейський грант для реалізації бізнес – проектів. Якщо ви не готові змінювати налагоджену бізнес – систему, але хочете отримати європейські кошти або інші інвестиції – можна створити новий бізнес або розвинути новий напрям в існуючому. Також проект буде корисний тим, хто планує займатися консалтингом у сфері комплексного супроводу МСП включно із супроводом проектів, що фінансуються Єврокомісією.

Навчання триватиме три місяці у модульному форматі. Це зручно, оскільки навчання можна поєднувати з вашою основною діяльністю. Крім того, отримані знання ви відразу зможете впроваджувати у власному бізнесі, консультуючись із досвідченими менторами з команди CITY PROFIT і CEASC.

Весь процес навчання побудований на практичних кейсах. Мінімум лекцій, максимум – практики, саме це потрібно підприємцям.

За час навчання ви не тільки навчитеся комплексно і ефективно управляти бізнесом або супроводжувати його. Ви також напишете свій перший проект, готовий до подачі для отримання європейських дотацій, варіанти його реалізації і управління циклами проекту. В процесі написання проекту вас будуть консультувати досвідчені польські експерти, у портфоліо яких – десятки написаних і підтриманих Єврокомісією проектів на загальну суму кілька млн. євро.

 Детальніше про програму та умови участі можна дізнатися на сайті проекту


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?