ГО “Центр розвитку міста” розповідає про реалізацію проектів громадського бюджету

Тема Громадського бюджету або іншими словами Бюджету участі сьогодні особливо актуальна для Києва. Саме тому члени громадської організації «Центр розвитку міста Києва» вирішили поспілкуватися з ...

Додано:
Centr rozvytky

photo_2018-07-02_16-10-46
ГО “Центр розвитку міста” розповідає про реалізацію проектів громадського бюджету

Тема Громадського бюджету або іншими словами Бюджету участі сьогодні особливо актуальна для Києва. Саме тому члени громадської організації «Центр розвитку міста Києва» вирішили поспілкуватися з активістом Печерського району, одним з переможців громадського бюджету м. Києва 2017 року, автором проектів №308 «Спортивний комплекс у спеціалізованій школі № 47 ім. А. С. Макаренка» та проект № 691 «Дитячий простір на території спеціалізованої школи №47 ім. А. С. Макаренка» Микитою Юрійовичем Філінським.

Що стало передумовою для участі у громадському бюджеті м. Києва?

Знайомі батьки зі 47 школи імені А.С. Макаренка скаржилися на те, що на території навчального закладу не вистачає спортивного та дитячого майданчиків. За тиждень до цього мені до рук потрапила брошура про Громадський бюджет міста Києва, раніше цей інструмент був мені невідомий. Вирішив спробувати взяти участь, чому б ні. І люди підтримали.

Виникали якісь складнощі у ході конкурсу? Як готували людей до голосування?

Справа в тому, що Печерський район був не проінформований про наявність подібного інструменту демократії. Про це яскраво говорять показники  – на той час від району було 0(!) проектів-переможців. Спочатку дуже важко було залучити навіть батьків у школі – адже спосіб голосування дуже специфічний, це банківська карта, електронний підпис тощо. Та з часом людей вдалося переконати – в тому числі і за допомогою вчителів і адміністрації навчального закладу. Готували спеціальні друковані матеріали – люди мали можливість самі зайти на сайт та перевірити критерії безпеки та надійності ресурсу. Розклеювали рекламу на прилеглих будинках. Мешканці також не одразу пішли на зустріч, але інформаційна компанія дала результат.

Як триває реалізація Ваших проектів-переможців? Чи виникають спірні питання з розпорядником коштів?

Спортивний простір пройшов етап тендеру, обладнання знаходиться на кінцевому етапі виробництва, за 2-3 тижні будуть встановлювати. З дитячим дещо складніше – ціни за рік виросли і доводиться коригувати проект на ходу. Така проблема виникла у левової частини проектів-переможців 2017. В цьому році проблему врахували – у суму проекту закладається 20% амортизаційних від вартості. З розпорядником гармонійна співпраця. У моєму випадку це Управління житлово-комунального господарства при Печерській РДА. Вони самі зацікавлені у реалізації в найкоротші строки. Тому проблем немає.

Чи будете брати участь у ГБ-2018?

Звичайно! У мене вже на розгляді 2 проекти – один екологічний – зелений бульвар, що передбачає озеленення та захист зелених зон частини дворів бульвару Лесі Українки. Він під номером 427. Також інклюзивний дитячий майданчик для діток з особливими можливостями. Він під номером 1014. Користуючись можливістю, прошу підтримувати!

Які можете дати поради учасникам громадського проекту? Чи є універсальний рецепт перемоги?

Універсальним рецептом в цьому випадку є дуже ретельна та прискіплива підготовка. Ще за 2-3 місяці до голосування треба розуміти, де збирати голоси. Є сенс вже у цей період піти до людей і загітувати голосувати за Ваш проект. Попередньо прорахував  необхідну для перемоги кількість голосів та попросивши людей підтримати саме Ваш проект, можна розписати та підготувати голосування навіть по дням. Тому єдина і наполеглива порада – готуйтеся і все вийде!


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії