«Хлопці не плачуть» і «Ти ж дівчинка!» Новий серіал про небезпеки гендерних стереотипів на Дія.Освіта

Чверть української молоді вважає, що вплив гендерних стереотипів посилився під час війни, — такі дані дослідження ГО «Інсайт». Для того щоб показати, що не так з гендерними стереотипами та чому їм не ...

andrew-neel-JBfdCFeRDeQ-unsplash (2)
«Хлопці не плачуть» і «Ти ж дівчинка!» Новий серіал про небезпеки гендерних стереотипів на Дія.Освіта

Чверть української молоді вважає, що вплив гендерних стереотипів посилився під час війни, — такі дані дослідження ГО «Інсайт». Для того щоб показати, що не так з гендерними стереотипами та чому їм не місце в житті сучасної молоді, Клуб Добродіїв у співпраці з Plan International створив новий освітній серіал для підлітків — «Базові знання про гендер».

dc-plan-diya-osvita-release-10 (1)

Серіал доступний до перегляду за посиланням. Його мета — показати підліткам, чому важливо любити та поважати себе; як визначати свої особисті кордони та як розпізнати різні прояви насильства — від словесних маніпуляцій до психологічного тиску чи фізичної шкоди; як відстоювати свої права та звернутися по допомогу до дорослого. 

Його героями стали ведучі відвертого шоу «ебаут» Наті Гресько та Влад Болсун. 

Протягом 10 серій герої на реальних прикладах, а часом навіть власних життєвих історіях, розбирають ризики, які можуть трапитися з підлітками у житті та у мережі. Серед ключових тем — поділ на дівчачі та хлопчачі групи на уроках, булінг за зовнішність, цькування щодо вибору професій та шантаж приватними фото.  

«Вже сьогодні українці створюють країну майбутнього — де кожен і кожна зможуть втілити свої мрії. Тому розвиток гендерної освіти в Україні — це не лише інвестиція в безпеку молоді та суспільства загалом, це зобов’язання будувати світ, у якому кожна людина живе без страху та дискримінації. Новий серіал стане ще одним елементом міцного фундаменту для вільного українського суспільства», — пояснює заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

В основі більшості серій — реальні історії українських підлітків, складні та небезпечні ситуації, повʼязані з гендерними стереотипами: цькування, недоречні викрикування на вулицях, небажані доторки, обговорення «незручних» тем удома. 

«Ми багато спілкуємося з молоддю, проводимо зустрічі та фокус-групи, щоб почути їхній запит. І ми бачимо та чуємо, що вони часто стикаються із ситуаціями, які підривають їхні відчуття власної цінності та віру в себе. А це і є зона зусиль Клубу Добродіїв — підтримка дітей, розвиток впевненості, стійкості та вміння протистояти викликам світу, що змінюється кожної хвилини. Цей освітній серіал — ще один інструмент для підлітків, щоб розвинути актуальні життєві навички, які  допоможуть усвідомлювати свої кордони та говорити про них, а також екологічно відстоювати себе, не шкодячи іншим», — зазначає засновниця та керівниця Клубу Добродіїв Марія Тодорчук.

Усі епізоди серіалу містять поради, куди можна звернутися за підтримкою в разі складної ситуації, повʼязаної з насильством та цькуванням. А також контакти служб і сервісів.

«Такі проєкти потрібні не лише підліткам, а й всьому нашому суспільству, щоб ми жили в толерантній країні, яка поважає інших людей і їхні кордони, не дискримінує їх», — ділиться Наті Гресько, геройка серіалу, співзасновниця та співведуча відвертого шоу «ебаут». 

Освітній серіал «Базові знання про гендер» стане корисним не лише для підлітків та молоді, а й для дорослих — батьків та опікунів, учителів та всіх активних людей, відкритих до нових знань та навичок. 

«Такі проєкти сьогодні необхідні для того, щоб наступне покоління не робило наших помилок, було більш відкритим, розвиненим та могло створювати нову країну», — зазначає герой серіалу Влад Болсун, CEO бренду прикрас «Цвіте Терен» і ведучий відвертого шоу «ебаут». 

Освітній серіал «Базові знання про гендер» буде корисним не лише для підлітків та молоді, а й для батьків, опікунів, учителів та всіх активних людей, відкритих до нових знань та навичок.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Східний Варіант запустив нову YouTube-програму про міжнародну допомогу

Кар'єрне консультування для нових мешканців громади: досвід ГО PRO WOMEN UA 

Сталість жіночого бізнесу попри війну, блекаути: оголошено фіналісток конкурсу "Створено жінками - 2024"

Новий щотижневий дайджест вакансій для громадських активістів та активісток

Як покращити новинний контент на сайтах ВЦА Луганщини і Донеччини? Комунікаційники отримали поради

Громадські активісти Півдня України підвищують свою спроможність та планують нові ініціативи