HealthRight International в Україні та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» підбили підсумки діяльності у 2020 році

Представництво HealthRight International в Україні з 2005 року надає доступ до життєво необхідних медичних та психосоціальних послуг уразливим групам населення. У 2008 році представництво заснувало ...

Додано:
healthrightorgua

1
HealthRight International в Україні та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» підбили підсумки діяльності у 2020 році

Представництво HealthRight International в Україні з 2005 року надає доступ до життєво необхідних медичних та психосоціальних послуг уразливим групам населення. У 2008 році представництво заснувало Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) – для розбудови місцевого потенціалу у впровадженні успішних соціальних ініціатив.

У 2020 році HealthRight International в Україні та УФГЗ допомогли 20 294 жінкам, чоловікам та дітям через широкий спектр програм.

Психосоціальна підтримка соціально незахищених, уразливих жінок та дівчат

Денний центр «Право на здоров’я» в Києві допомагає жінкам та членам їхніх сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. В Центрі вони можуть отримати аутріч послуги, комплексну соціальну, психологічну та юридичну підтримку, супровід до медичних установ, включно з тестуванням на ВІЛ, ІПСШ, гепатити.

Загалом у 2020 році фахівці Денного центру допомогли 553 новим клієнтам та відповіли на 2 150 запитів на отримання послуг.

2

Покращення доступу до медичних послуг та розбудова навичок неповнолітніх і молоді

  1. Інтеграція послуг, дружніх до підлітків.
    За підтримки ЮНІСЕФ та в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я ми створили інформаційний майданчик для підлітків: на порталі SupportME та в соціальних мережах підлітки можуть дізнатися про принципи здорового та відповідального способу життя, отримати консультації лікаря та психолога.
  2. Профілактика ВІЛ та рецидивізму серед жінок і підлітків у конфлікті з законом.
    У 2020 році ми продовжили працювати над посиленням системи охорони здоров’я, але вже в умовах пандемії COVID-19 – ми «перевели» надання послуг раннього діагностування та профілактики ВІЛ у віддалений формат у Києві, Харкові та Чернігові.

Комплексна підтримка осіб, які постраждали від гендерно зумовленого та домашнього насильства

  1. Барнахуси для захисту та соціально-психологічної підтримки дітей, які постраждали від насильства або стали його свідками.
    Ми розпочали пілотний проєкт із запровадження моделі Барнахус у Вінницькій області: працюємо над створенням міждисциплінарного та міжвідомчого спеціалізованого центру для дітей, які пережили насильство, для уникнення їхньої повторної віктимізації, захисту їхніх прав, та надання їм соціально-психологічної допомоги.
  2. Онлайн Women Career Hub для постраждалих від гендерно зумовленого та домашнього насильства.
    Минулого року ми також розпочали проєкт Women Career Hub. В рамках нього шість кар’єрних радників з шести регіонів України допомагають постраждалим від насильства жінкам ставати економічно незалежними: навчатися, вдосконалювати професійні навички, знаходити роботу.
  3. Сприяння безпеці громад та запобігання насильству в громадських місцях.
    Ми об’єднали жінок, дівчат, чоловіків та хлопчиків в громадах Донецької, Луганської та Запорізької областей навколо ідеї шанобливих ненасильницьких стосунків, гендерної рівності та безпеки в громадських місцях. Ми працюємо задля підвищення спроможності правоохоронних органів у трьох східних областях інтегрувати заходи з комплексної профілактики гендерно зумовленого насильства у регіональні та місцеві плани й програми.

Підтримувальні послуги для ВПО та осіб, що пережили катування

  1. Сервісний сайт для осіб, які пережили катування, та членів їхніх родин у Києві.
    У 2020 році Клініка з прав людини продовжила надавати комплексну юридичну та психосоціальну підтримку, а також гуманітарну допомогу особам, які пережили катування.
  2. Мобільні бригади психосоціальної допомоги для ветеранів АТО/ООС та членів їхніх родин.
    Ми координуємо й надаємо підтримку шістьом мобільним бригадам, які протягом минулого року надали понад 27 000 телефонних та онлайн-консультацій, здійснили понад 3 000 виїзди на виклики щодо домашнього насильства у Донецькій та Луганській областях.

Розбудова спроможності організацій громадянського суспільства

  1. Налагодження державно-громадського діалогу.
    У 2020 році ми також зосередилися на посиленні спроможності громад забезпечувати безпеку та захист прав вразливих груп населення. Працюємо над вдосконаленням політики та покращуємо діалог між членами громади, органами місцевого самоврядування, поліцією та найбільш вразливими групами.
  2. Хаби жіночих правозахисних організацій.
    Ми забезпечили методологічну та організаційну підтримку 5 регіональним центрам, які працюють для розвитку та посилення організаційної спроможності жіночих правозахисних організацій.
  3. Розроблення моделі дистанційного надання пакету послуг організаціями громадянського суспільства.
    Впродовж минулого року ми продовжили роботу над зміцненням спроможності громадянських організацій впроваджувати комплексну онлайн-підтримку найбільш вразливих груп населення та переходити до моделі змішаного формату надання послуг.

3

У 2021 році ми вже розширюємо спектр послуг з урахуванням викликів пандемії COVID-19. Адвокатуємо впровадження соціального замовлення для громадських організацій, досягнення цілей 90/90/90 у сфері протидії ВІЛ та СНІД, а також нульову терпимість до насильства щодо жінок.

Адже здоров’я – це право кожного!

Читайте повний звіт діяльності HealthRight International в Україні та УФГЗ за 2020 рік українською або англійською, щоб знати про роботу організацій більше.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії