Формування стандартів громадської участі для зрозумілого і ефективного місцевого бюджету
Ініціювала Громадська організація «Розвиток» за результатами моніторингового дослідження ефективності інвестицій видатків бюджету у комунальні підприємства Херсону та аналізу видатків і доходів ...
Додано:
frgn
Ініціювала Громадська організація «Розвиток» за результатами моніторингового дослідження ефективності інвестицій видатків бюджету у комунальні підприємства Херсону та аналізу видатків і доходів міського бюджету 2017- 2019 років на вебінарі для місцевих громадських активістів «Бюджет Херсона. Узнаємо більше – живемо краще! Громадські префекти та громада».
Коментує свій перший вебінар керівниця ГО Розвиток та громадський префект Анна Парфьонова:
«Важливою умовою розвитку м. Херсону дієва громадська участь на всіх стадіях бюджетного процесу. На основі результатів наших досліджень пропонуємо громаді міста реформувати місцевий бюджетний процес на основі наступних чотирьох стандартів:
- Стандарт залучення громади до бюджетого процессу:
- До формування проекту бюджету залучати експертів від громади на відкритому конкурсі;
- Приймати та розглядати пропозиції громадськості до бюджету на етапах формування та розгляду;
- Оцінку виконання бюджету погоджувати з громадськістю (Громадською радою при міському голові).
- Стандарт контролю громадою бюджетного процесу:
- Забезпечення контролю громадськості (Громадської ради) якості бюджетного процесу та процедур залучення громади;
- Забезпечення контролю громадськості (Громадської ради) ефективності аудиту бюджету та діяльності розпорядників бюджетних коштів;
- Стандарт контролю використання комунальної власності:
- Включення громадських експертів до Економічної ради;
- Шорічний звіт влади щодо врахування пропозицій громадськості та матеріалів ЗМІ відносно комунальної власності;
- Щорічний аналітичний звіт влади щодо ефективності комунальної власності (в т.ч. підприємств).
- Стандарт змістовного інформування громади про бюджет міста:
- Всі етапи бюджетного процесу повинні мати розділи на сайті з офіційною інформацією, пояснювальними презентаціями “людською мовою” та інструментами спілкування;
- Аналітика щодо бюджету має враховувати критерії змістовності від громади;
- Звіт щодо виконання бюджету має мати відеозвіт.
Нагадуємо, що рекомендації згаданого громадського аудиту ефективності видаків бюджету на комунальні підприємства стали основою для пакету пропозицій коаліції «Громадська префектура» по запровадженню у місцевому самоврядуванні відповідного м Херсону механізму та інструментів. Пост-реліз ФРММ – координатора коаліції «Громадська Префектура» на http://frgn.mk.ua/?p=11488 .
Коаліція «Громадська префектура з 9 квітня 2020 р. чекає конструктивної реакції від громадської раді при херсонському міському голови та його команди!
Прес- служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» за матеріалами ГО «Розвиток» (м Херсон)
Захід відбувся в рамках проекту «КП «Гарантія» та інші. Припинити та попередити гарантовані втрати бюджетних коштів», що реалізує ГО «Розвиток» при підтримці ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за кошти NED (Вашингтон, ОК, США) та в рамках діяльності коаліції «Громадська префектура».
Коуч супровід коаліції #ГромадськаПрефектура здійснює ФРММ в рамках проекту «Громадська префектура для ефективності місцевих бюджетів» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в України.