Фемінізм без стереотипів: як українці руйнують міфи про жіноче лідерство

На початку листопада ГО «Горизонт змін» оголосила про підсумки конкурсу соціального відео. 

Конкурс під назвою «Фемінізм без стереотипів» мав на меті розповісти про важливість жіночого лідерства та зруйнувати міфи й стереотипи про фемінізм. У межах конкурсу організатори отримали одинадцять відео з усієї України. Журі конкурсу обрало три найкращі, серед яких користувачі соціальної мережі «Фейсбук» обирали переможців. 

Фейсбук оголошення МЧ
Фемінізм без стереотипів: як українці руйнують міфи про жіноче лідерство

На початку листопада ГО «Горизонт змін» оголосила про підсумки конкурсу соціального відео. 

Конкурс під назвою «Фемінізм без стереотипів» мав на меті розповісти про важливість жіночого лідерства та зруйнувати міфи й стереотипи про фемінізм. У межах конкурсу організатори отримали одинадцять відео з усієї України. Журі конкурсу обрало три найкращі, серед яких користувачі соціальної мережі «Фейсбук» обирали переможців. 

 «Працюючі мами не менш відповідальні працівники, ніж інші»

Юлія Фомічова, авторка ідеї відео, що посіло перше місце зазначає, сюжет відображає її життєву історію. У відео героїня пише резюме, де кожну з особистих рис, наприклад, стресостійкість, багатозадачність, уміння планувати, підтверджують життєві історії.

«Я жінка, у мене двоє маленьких дітей і я не була в так званій відпустці по догляду за дитиною. Я завжди працювала, оскільки фінансово мені не було на кого покластися. Тому мені хотілося відзняти ролик про те, що працюючі мами працюють не в одну зміну і їм кожен робочий успіх дається в рази важче, ніж тим, хто дітей не має. Тому що материнство – це вже робота. А професійна діяльність – це ще одна робота».

Зйомки і монтаж відео здійснили за один день. Над роликом працювали колежанки Юлії, які мають дітей і прагнуть реалізовувати себе в професії: Тамара Борисова, Юлія Кропива, Яна Гриценко, Тетяна Пономар.

«Ми взяли своїх дітей – і відтворювали наші ж життєві ситуації. Це теж був виклик, бо у ролику знімалися ми і наші діти – непрофесійні актори – найменшій з яких не було й двох років. Але ми впоралися. З дітьми. І перемогли. Тому що працюючі мами не менш відповідальні працівники, ніж інші», – зазначає Юлія Фомічова.

 «Хіба не всі феміністки однакові?»

Черкащанка Юлія Кнюпа, створила мальоване відео, яке розвінчує найусталеніші міфи про фемінізм. Її ілюстрації розповідають про цінності, за які борються феміністки, показують досягнення, які стали можливими завдяки фемінізму.

Юлія Кнюпа Фемінізм без стереотипів

«Ідея відео виникла одразу, як тільки побачила оголошення про конкурс. Я зацікавлена ідеями фемінізму останні чотири роки. Із того часу, здається, дійсно трішки розібралася, принаймні це чудово вписалося в інші мої цінності, такі як різноманіття, інклюзія, свобода вибору, права людини, екологія тощо. Тож вирішила взяти участь у конкурсі, бо давно хотілося оформити свої думки у певний маніфест, який легко можна буде відправити тим, хто мене питає про мої погляди на фемінізм», коментує Юлія Кнюпа.

«Фемінізм несе багато позитиву саме чоловікам»

Олена Ляшенко та Костянтин Романенко, представники інформаційного агентства «Експерт-КР», м. Кривий Ріг, долучили до свого відео саме чоловіків. Щоб посилити голос фемінізму, вони побудували відео як діалог двох чоловіків, які розмірковують про важливість фемінізму:

«Гендерні стереотипи, упередження – це те, із чим ми стикаємося щодня в усіх сферах життя і що дуже важко подолати.

Феміністичний рух бореться за рівні права та проти проявів дискримінації у суспільстві. Але й сам обріс стереотипами. Як усталений шаблон мислення, стереотип економить людські ресурси, адже не треба замислюватися, аналізувати, рефлексувати. Проте стереотипне мислення необ’єктивне і породжує багато міфів. Ми зібрали найпоширеніші з них та зняли відео, у якому чоловіки їх розвінчують. Оскільки фемінізм – рух за права жінок, то найбільше несприйняття цього руху часто спостерігається саме серед чоловіків. Тому ідея нашого відео полягала в тому, щоби саме чоловіки розповіли, що фемінізм не такий страшний, як його інколи зображують, та несе багато позитиву саме для чоловіків», коментують автори відео.

Фемінізм без стереотипів

Переможці конкурсу відео отримали призи.

Конкурс відео відбувся у межах проєкту «Сприяння розвитку жіночого лідерства у Черкаській області» та став можливим завдяки підтримці Уряду Канади в рамках проекту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом.

Відповідальність за зміст  несе ГО «Горизонт змін». Опублікована інформація не завжди відповідає поглядам Уряду Канади і УЖФ.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії