Файні ідеї соціального підприємництва: що придумали в Тернополі

Кол-центр, мінітеплиця, еко-кав’ярня, інклюзивні арт-студія та пекарня – саме ці задуми соціальних підприємств перемогли в Тернополі 12 липня 2018 року. Двадцять двоє активістів «файного міста» і ...

Додано:
Lesya Yaroshenko

гараж ідей із соціального підприємництва
Файні ідеї соціального підприємництва: що придумали в Тернополі

Кол-центр, мінітеплиця, еко-кав’ярня, інклюзивні арт-студія та пекарня – саме ці задуми соціальних підприємств перемогли в Тернополі 12 липня 2018 року. Двадцять двоє активістів «файного міста» і Хмельницького стали учасниками «гаража ідей» за проектом «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу» за фінансової підтримки Європейського Союзу. П’ять команд-переможців отримали запрошення на осінній хакатон, щоб їхні ідеї стали бізнес-моделями.

Кол-центр «Сімка» – телефонні опитування

Соціальне підприємство працевлаштує людей з інвалідністю, або тих, які в силу певних обставин змушені працювати вдома або ж неповний робочий день. У команди вже є навички роботи в галузі організації опитувань (15років), велике коло знайомих людей з інвалідністю, які хочуть і можуть працювати, часткове забезпечення технікою. Потрібно розробити комп’ютерну програму для роботи кол-центру,  докупити комп’ютери, навушники, мікрофони), навчити фахівців, забезпечити юридичний супровід. Соціальна компанія планує залучати таких клієнтів, як бізнес, політичні лідери, соціальні інститути і пропонувати їм масштабні телефонні дослідження політичної, маркетингової та соціальної думки на різних рівнях.

 гараж ідей для соціального підприємництва Тернопіль

Мінітеплиця «Мій крок» – вирощування зелені й овочів в екологічному середовищі на продаж

На підприємстві зможуть працювати і заробляти навіть школярі, випусники інтернатних закладів, дитячих будинків сімейного типу, молодь у потребі, молоді мами. Слоган: «Не просимо – а заробляємо», «Не рибу – а вудку». У команди проекту є зв’язки із зарубіжними соціальними підприємствами та вітчизняними агробізнесами. Є невеликий стартовий капітал. Автори проекту шукають земельну ділянку з будь-якою будівлею, теплицю та обладнання, необхідне для вирощування зелені та овочів, транспорт. Для старту потрібні 6-7 випускників інтернатних закладів, 1 агроном-експерт. Команда вірить, що маркетингова кампанія дозволить конкурувати на ринку, оскільки буде мати соціальну складову на додачу до якісної продукції.

Кав`ярня «Eco Cup»cупи в їстівних стаканчиках, напої без використання одноразового посуду, еко-товари

Місія підприємства – дати можливість людям споживати їжу та напої з користю для себе та природи. Більшість клієнтів – екосвідомі містяни, які живуть у швидкому ритмі, але прагнуть здоров’я і гармонії з довкіллям. Підприємство працюватиме над розширенням клієнтської бази, інвестуючи в просвітницькі екологічні акції.

 гараж ідей для соціального підприємництва Тернопіль

Арт-студія “Смугастий кіт” – інклюзія у творчості

Послуга – творимо: танцюємо, малюємо, співаємо, граємо в театрі і на музичних інструментах, творимо вироби своїми руками, проводимо майстер-класи, виставки, коуч-тренінги, сімейні свята тощо. Соціальне підприємство працюватиме для умовно здорових діток, їхніх батьків, для особливих діток, зокрема і на візках, для сімей АТО. Це дасть можливості впроваджувати арт-терапію, адаптовувати особливих людей у суспільство, жити спільно, допомагаючи і поважаючи один одного.

Команда вже закінчує ремонт в орендованому приміщенні, зібрала професійних мистецьких фахівців і майбутніх клієнтів. Шукають підтримки місцевої влади, волонтерів, спонсорів і благодійників, щоб закупити музичну апаратуру, матеріали для творчості і обладнати власний санвузол. Студія планує гастролювати з театральними постановками. Зароблятиме на квитках, а також платних заняттях, послугах з організації свят.

Teren Light – інклюзивна пекарня й антикафе

Соціальне підприємство працевлаштує людей з інвалідністю. Прибуток спрямовуватимуть на їхню реабілітацію та інклюзивні проекти. Основним  товаром стане випічка високої якості, яку продаватимуть не лише у креативному просторі, а й до шкіл та дитсадочків, якщо на вдасться залучити підтримку міської влади. Антикафе надаватиме послуги коворкінгу, кафе, ігрових і творчих кімнат.

 гараж ідей для соціального підприємництва Тернопіль

«Гараж ідей» для соціального підприємництва: навіщо він потрібен

Гасло «гаражів ідей»: прийди з проблемою – вийди зі стартапом. Основне завдання – навчити вирішувати соціальні проблеми бізнес-методами.

Підприємці, майстри, громадські активісти, студенти зазвичай мають такі очікування від заходу: додати вже робочому бізнесу соціального сенсу; масштабувати соціальне підприємство; поєднати професійну діяльність із хобі; дати роботу і можливості розвитку тим, про кого нині дбають як благодійники. Кожен автор або команда за допомогою бізнес-тренера опрацьовують ідею так, щоб згодом упродовж двох хвилин «продати» її аудиторії: пояснити цінність і місію, принцип роботи і монетизації. Після презентацій учасники обирають найбільш переконливі ідеї і голосують за них умовними гривнями.

Автори найпотужніших задумів соціального бізнесу отримали запрошення на осінній дводенний хакатон, щоб розвинути ідеї у бізнес-моделі. Кожен етап проекту – це «сито», через яке просіюються наймотивованіші люди, які вміють перетворити проблему на бізнес-завдання, структурувати його і запалити інших своєю справою. 

Тернопільський Idea Garage – дванадцятий і останній цього року захід такого типу. «Гаражі» відбувались упродовж червня-липня в Києві, Чернігові, Кропивницькому, Херсоні, Черкасах, Кривому Розі, Запоріжжі, Луцьку, Чернівцях і Житомирі. Наступного року за цією ж методикою працюватимуть 12 інших міст України.

 гараж ідей для соціального підприємництва Тернопіль

«Гараж ідей» – базовий формат навчальних заходів проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект втілює консорціум із семи організацій громадянського суспільства України, Литви та Латвії на чолі з Українським форумом благодійників. 

У країнах ЄС налічується близько 2 мільйонів соціальних підприємств, на яких працює 11 мільйонів людей. Кожне четверте підприємство, яке реєструється нині в Європі – соціальне.

гараж ідей для соціального підприємництва Тернопіль


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку