Фахівчиня правової допомоги Полтавщини захистила права особи при стягненні заборгованості за кредитним договором

До Полтавського бюро правової допомоги звернувся чоловік (житель Полтавського району), який мав проблеми з одним із провідних банків України. Точніше - Банк звернувся до суду з позовом про стягнення ...

Додано:
Tanya Tanya

логотип
Фахівчиня правової допомоги Полтавщини захистила права особи при стягненні заборгованості за кредитним договором

До Полтавського бюро правової допомоги звернувся чоловік (житель Полтавського району), який мав проблеми з одним із провідних банків України. Точніше – Банк звернувся до суду з позовом про стягнення з нього заборгованості за кредитним договором. Йдучи за правовою консультацією, клієнт навіть не здогадувався, яким може виявитись результат…

«Я давно чув про безоплатну правову допомогу, що можна отримати абсолютно безкоштовну консультацію фахових юристів так само, як і в приватних конторах. Чув багато позитивних відгуків. Коли й сам віч-на-віч зіткнувся з проблемою, вирішив спробувати. Хоча мав небагато надії на успіх. Це ж банк, і позов вже в суді! Мені здавалось, що справа для мене вже вирішена. Проте я помилився», – згадує про свій перший візит до бюро правової допомоги Володимир (ім’я в цій історії змінено, так як клієнт не бажає себе називати).

Уважно вивчивши надані документи, фахівці бюро встановили, що чоловік відноситься до категорії осіб, яким статтею 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» надано право на безоплатну вторинну правову допомогу, тому запропонували клієнту, перш за все, скласти відзив на позовну заяву банку та представити його інтереси в суді.

Інтереси клієнта захищала в районному та апеляційному судах фахівчиня Полтавського бюро правової допомоги Тетяна Ражик, яка звернула увагу суду на те, що Банк не довів належними та допустимим доказами свої вимоги про стягнення коштів за кредитним договором.

«У даній справі підставою для виключення документів з числа належних та допустимих доказів стало те, що стороною вони подані мовою, що не є державною і при цьому не надано нотаріально засвідченого їх перекладу. Також закон вимагає надання доказів однозначності умов договору. Не вимагається, щоб договір мав форму єдиного документу, однак доведеним має бути те, що сторони правильно розуміють умови договору  в момент його укладення. Натомість, в даній конкретній справі привернуло увагу те, що анкета-заява містить лише анкетні дані відповідача та його контактну інформацію. При цьому, у ній відсутні дані про умови кредитування, не зазначена процентна ставка, також відсутні умови договору про встановлення відповідальності у вигляді неустойки (пені, штрафів) за порушення строків виконання зобов`язання  До анкети-заяви додано витяги з «Тарифів обслуговування кредитних карт» та з «Умов та Правил надання банківських послуг», однак ці документи не містять підпису відповідача.

Іншими словами, матеріали справи не містять підтверджень, що саме ці витяги розумів відповідач, ознайомився і погодився з ними, підписуючи заяву-анкету про приєднання до Умов та Правил надання банківських послуг, а також те, що вказані документи на момент отримання відповідачем кредитних коштів взагалі містили умови, які стосуються сплати процентів за користування кредитними коштами та сплати неустойки (пені, штрафів)..» — розповіла Тетяна Ражик

Названі доводи знайшли своє відображення у відзиві на позовну заяву, який був складений фахівчинею правової допомоги та у її промові у суді.

Як наслідок, рішенням суду першої інстанції, залишеним без змін  апеляційним судом, банківській установі було відмовлено у задоволенні її позовних вимог. Результат роботи фахівчині правової допомоги для Клієнта означає те, що відтепер жодної копійки банківській установі він не винен, адже вся заборгованість має бути анульована.

фото Ражик

Як не потрапити в халепу у відносинах із банківськими установами? Консультує очільниця Полтавського бюро правової допомоги Тетяна Ражик: «Моя Вам порада: уважно читайте те, що підписуєте. А якщо не підписували – доводьте!»

Нагадуємо, що за правовою допомогою Ви можете звернутися до #Полтавського бюро правової допомоги, розташованого за адресою: м. Полтава, вул. Міщенка 2, тел. 50-27-29, з 9 до 18 години в робочі дні.

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?