Експерти U-LEAD навчають старост громад інформаційній безпеці та комунікації з мешканцями

Зберігати критичне мислення та підтримувати якісні комунікації з мешканцями громади в період воєнного стану є важливими навичками старости.Про інформаційну безпеку, інструменти та засоби комунікацій, ...

Додано:
Oksana Stelmakh

Remote control and sound settings from the tablet.
Експерти U-LEAD навчають старост громад інформаційній безпеці та комунікації з мешканцями

Зберігати критичне мислення та підтримувати якісні комунікації з мешканцями громади в період воєнного стану є важливими навичками старости.

Про інформаційну безпеку, інструменти та засоби комунікацій, кращі практики від колег дізналися учасники інформаційної сесії громад Кіровоградської та Київської областей.

“Окрім бойових дій та ракетного терору, ворог здійснює інформаційно-психологічний тиск на українців. Для жителів сіл та селищ важливо вміти розпізнати маніпуляції та фейки, вчасно отримати правдиву інформацію та пораду. А у сільській місцевості люди найчастіше йдуть за порадою до старости. Під час заходу експерти надали рекомендації щодо роботи з інформацією та інформуванню населення за допомогою різних засобів комунікації”, – зазначив експерт U-LEAD Олег Яременко.

Експерти нагадали учасникам про можливості взаємодії з жителями громади за допомогою громадських зборів та слухань. А також пояснили про особливості проведення даних заходів в період воєнного стану.

З початком повномасштабного вторгнення РФ, багато громад прийняли рішення видалити важливу інформацію із офіційних сайтів, а деякі ресурси взагалі були закриті. Альтернативою для інформування стали сторінки у фейсбуці, чат-боти або групи у вайбері, а також телеграм-канали.

“Важливо, щоб і місцеві жителі і люди, які їдуть до вашої громади, знали базові контакти. Наприклад, можна скласти перелік телефонів, на які можна звернутися переселенцям для отримання допомоги або консультації, мешканцям в разі надзвичайних ситуацій. Також варто нагадати про телефони гарячої лінії та номери стаціонарних телефонів, які можуть працювати якщо не буде мобільного зв’язку”, – зазначила Оксана Гуненкова, радниця з питань місцевого самоврядування та децентралізації Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Одеській області.

Гуненкова додала, що на випадок екстреної ситуації необхідно мати радіоприймач і батарейки до нього.

За словами експертки необхідно знати які інструменти комунікацій актуальні для мешканців. Наприклад, під час опитувань більшість зазначає, що користуються вайбером, читають сторінки у фейсбуці та новини у телеграмі. Також треба пам’ятати про мешканців, які взагалі не користуються такими інструментами, і знаходити можливість їх інформувати.

Для того, щоб надавати якісні послуги, інформувати належно мешканців, старостам самим треба отримувати інформацію з перевірених джерел, офіційних яким можна довіряти. Тому експерти нагадали про базові правила інформаційної гігієни:

Сумнівайтеся – ніколи не поспішайте з висновками, перш ніж ділитися новиною, уважно перечитайте її.
Перевіряйте інформацію – доки інформацію повідомляє одне джерело і ви самі не були очевидцем, то це не є достовірна інформація.
Знайдіть першоджерело – прослідкуйте на яке джерело посилається новина і кого потім посилається джерело.
Читайте серйозні видання і тексти – не читайте «жовту» пресу, уникайте новин з провокативними заголовками.
Перевіряйте автора
Читайте відомі ЗМІ, які турбуються про свою репутацію та дбають про аудиторію
Намагайтеся зрозуміти чиї інтереси захищає видання, тоді зможете поміти маніпуляції або викривлення фактів на чиюсь користь.
Крім того, експерти ознайомили учасниками з можливостями інформаційного ресурсу «Дія», який може стати дуже цінним і корисним помічником в роботі старости.

“Староста за своєю діяльністю, окрім повноважень прописаних в ст.54 з приміткою 1, на думку мешканців громади повинен знати і вміти практично все. Люди йдуть до нього за порадою, за допомогою та консультацією. Вважаю, що в роботі старости дуже хорошим помічником є портал Дія. Тут багато інформації, які допоможуть подати заявки на отримання фінансування власної справи переселенців та довідок ВПО, отримати підтримку в разі руйнування житла і майна, а також інші послуги. Тому рекомендую старостам ознайомитися з ресурсом і використовувати в роботі”, – зазначила Вікторія Троценко, радниця з питань місцевого самоврядування та децентралізації Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області.


Тематика публікації:           

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи