Експерти рекомендують, як вирішити проблеми дистрибуції газу в Україні

Круглий стіл «Розподіл природного газу: проблеми і шляхи вирішення» відбувся 7 квітня у Києві. Захід згуртував понад 70 основних учасників енергетичного сектору Україні, а також високопосадовці ...

Експерти рекомендують, як вирішити проблеми дистрибуції газу в Україні
Експерти рекомендують, як вирішити проблеми дистрибуції газу в Україні

Круглий стіл «Розподіл природного газу: проблеми і шляхи вирішення» відбувся 7 квітня у Києві. Захід згуртував понад 70 основних учасників енергетичного сектору Україні, а також високопосадовці інституцій ЄС та України, для обговорення шляхів розвитку газорозподільного сектору в рамках інтеграції газового ринку України в європейський. Круглий стіл організовано Програмою INOGATE, яка фінансується ЄС, у співпраці з Групою підтримки України Європейської Комісії,  Асоціацією газового ринку України та Експертною радою з питань розвитку газової промисловості та ринку природного газу.

«Газовий сектор є одним з пріоритетних напрямків співпраці між Україною і ЄС», – зазначив у вступній промові Томас Фреллесен, заступник голови Представництва ЄС в Україні, – «Завдяки цій співпраці вдалось знизити ціни і покращити безперебійність поставок для України. Важливо, щоб поточний процес реформ продовжувався, і поширювався також на дистрибуцію газу; саме там газ потрапляє до кінцевого споживача».

Учасники круглого столу обговорили проблеми розподілу природного газу та можливі шляхи їх вирішення. Доповідачі окреслили перешкоди, які стоять перед газорозподільними компаніями для залучення інвестицій. Серед пріоритетних задач – встановлення 3,5 млн. газових лічильників для населення; підвищення ефективності існуючих газорозподільних мереж за рахунок впровадження сучасних технологій; підключення виробників біогазу до газорозподільних систем. Їх втілення зробити розподіл газу в Україні більш ефективним, конкурентним і орієнтованим на споживачів.

На базі досвіду роботи операторів європейських газорозподільних мереж експерти запропонували свої рекомендації для Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), державних органів влади та газорозподільних компаній України.  Відповідно до цих рекомендацій, НКРЕКП слід запровадити заохочувальне тарифоутворення, удосконалити мережеві кодекси для недискримінаційного і прозорого доступу до мереж, а також запровадити координацію регуляторної бази активів.

Європейські фінансові установи розуміють проблеми газорозподільної галузі України і готові фінансувати проекти модернізації та розвитку. Важливим є проведення технічного аудиту газорозподільних мереж  для подальшої модернізації та розвитку газорозподільної галузі, з особливою увагою до безпеки газопроводів. Ретельний аналіз цих проблем має проводитись одночасно із застосуванням найкращих практик розподілу природного газу.

Ознайомитись із документами за підсумками круглого столу

Довідкова інформація: INOGATE – це фінансована ЄС програма, спрямована на підтримку міжнародної співпраці в енергетичній галузі між Європейським Союзом та Країнами-партнерами (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Таджикистан, Туркменістан, Україна та Узбекистан).  В Україні Програма INOGATE організує низку дискусій з питань енергетичної політики на високому рівні. Дискусії надають можливість зацікавленим сторонам в уряді, парламенті, членам громадянського суспільства, донорам та міжнародним фінансовим інститутам проаналізувати переваги і проблем реформування енергетичного ринку, а також сталу енергетичну політику. Це  стимулюватиме узгоджені та злагоджені  дії на благо громадян України.

Джерело: Представництво ЄС в Україні


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні