Експерти Миколаївського відділення Асоціації міст провели консультацію з громадами Баштанщини

У районах Миколаївщини триває процес передачі майна зі спільної власності районів у комунальну власність територіальних громад. Цього місяця виконавчий директор Миколаївського регіонального ...

Додано:
at

baht_1003
Експерти Миколаївського відділення Асоціації міст провели консультацію з громадами Баштанщини
У районах Миколаївщини триває процес передачі майна зі спільної власності районів у комунальну власність територіальних громад.
 
Цього місяця виконавчий директор Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України Олександр Мосін зустрівся із головами Баштанської, Інгульської та Привільненської територіальних громад. Обговорили процес передачі майна, яке раніше перебувало на балансі районних рад, і проблемні питання щодо отримання органами місцевого самоврядування ширших повноважень і додаткових зобов’язань. 
 
“Сьогодні надзвичайно важливою є всебічна державна підтримка територіальних громад, особливо враховуючи навантаження на органи місцевого самоврядування і місцеві бюджети у зв’язку з адміністративно-територіальною реформою (нові райони + громади), розширенням їх повноважень та тривалою боротьбою з ковідом.

Тому, вважаю, не буде зайвою орієнтація на реалізацію соціально важливих проектів, що мають на меті забезпечити гідний, комфортний рівень життя для місцевих жителів.

До речі, влада на місцях чудово усвідомлює важливість збільшення надходжень до своїх бюджетів ПДФО до 80% (зараз до місцевих бюджетів зараховується 60% ПДФО). Громадам потрібний цей збільшений відсоток податку до свого бюджету, щоб витрати його на школи, дитячі садочки, медицину, дороги й решту об’єктів соціальної сфери, інфраструктуру. Раніше частка цієї сфери фінансувалися на рівні районів, однак з реформою переходять на баланс громад”, - підкреслив Олександр Мосін
 
baht_1003
 
В свою чергу, експерти Миколаївського РВ АМУ провели консультацію з головою Баштанської районної ради. 
 
“Одне із основних питань і завдань для районів та громад – саме вчасно, ефективно і законодавчо правильно передати майно, заклади тощо з районного рівня до органів місцевого самоврядування. Про це, зокрема, у нас йшла мова під час консультації з головою Баштанської районної ради Наталія Олійник, – зазначають експерти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України, що працюють в рамках проєкту ПУЛЬС. – Зі свого боку ми можемо підказати, як якісно місцевим радам пропрацювати проекти відповідних рішень стосовно передачі майна чи закладів, або ж щодо їх подальшої ліквідації. В такому випадку варто зрозуміти, як правильно здійснити необхідне фінансування, розподілити обов’язки/повноваження, як вирішити кадрові питання”, – коментують у Миколаївському РВ АМУ
 
baht_0203


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку