Експерти допомагають тернопільським громадам готувати Статути та Правила благоустрою

Протягом 27-28 квітня у Тернополі проходить тренінг для керівництва об’єднаних громад з підготовки проектів Статутів територіальних громад та Правил благоустрою території. “Після об’єднання ...

Додано:
taras.koctenko

3
Експерти допомагають тернопільським громадам готувати Статути та Правила благоустрою

Протягом 27-28 квітня у Тернополі проходить тренінг для керівництва об’єднаних громад з підготовки проектів Статутів територіальних громад та Правил благоустрою території.

Після об’єднання громади отримали додаткові ресурси та повноваження. Вчорашні села та селища сьогодні стали практично містами обласного значення. Такі зміни призводять до потреби у прийнятті певних правил, за якими буде працювати та розвиватись громада.” – коментує актуальність тем тренінгу виконавчий директор ТРВ “Асоціації міст України” Ігор Гірчак. Основи взаємодії влади, громади, бізнесу та інших суб’єктів співпраці викладені у Статуті територіальної громади та Правилах благоустрою території. У більшості міст України ці документи вж2е розроблені, прийняті і ними активно користуються. Тому об’єднаним громадам не потрібно напрацьовувати їх з “нуля”.

Для допомоги громадам у підготовці якісних Правил благоустрою були запрошені фахівці з Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради на чолі з його керівником Олегом Соколовським. Експерти розповіли про юридичні аспекти та на прикладах проілюстрували, як працюють Правила благоустрою в конкретних ситуаціях. Учасники отримали фахові відповіді на свої запитання та рекомендації, як саме потрібно готувати та приймати Правила благоустрою у своїх громадах.

1Тему Статуту територіальної громади розкрив експерт Інституту політичної освіти (ІПО) Володимир Феськов. ІПО має великий досвід з розробки різноманітних документів для муніципалітетів, у тому числі й Статуту територіальної громади з відповідними Положеннями. Особливу увагу приділили інструментам участі громади у процесі прийняття рішень.

В рамках нашого проекту ми допомагаємо 9-м об’єднаним громадам Тернопільської області у підготовці проектів Стратегій розвитку, Статутів та Правил благоустрою. Окрім того передбачені освітні заходи з проектного менеджменту, що значно покращить співпрацю як з Державним фондом регіонального розвитку так і з міжнародними фондами та організаціями технічної допомоги” – коментує керівник ГО “Центр розвитку громад” Максим Черкашин.

A6CEl08tWaE

Підбиваючи підсумки учасники зазначили, що такі освітні заходи є надзвичайно важливими та необхідними для ефективної роботи громад. Також відзначили актуальність та практичність піднятих тем.

Проект “Ефективний розвиток об’єднаних громад” реалізовує громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” спільно з Тернопіським регіональним відділенням “Асоціації міст України” за підтримки National Endowment for Democracy.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Програма USAID DOBRE допомогла перетворити шкільне укриття на цікаву локацію

На Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Постраждалі від воєнних злочинів написали книгу «Жити попри все: розповіді жінок про війну, 2014 та 2022» про пережите та що їх підтримувало

ЮНЕСКО ініціює розробку рекомендацій щодо регулювання цифрових платформ в Україні

У Львові відбудеться безкоштовний підтримуючий курс для дорослих жінок

Підтримка пацієнтів з туберкульозом у Канівському районі