Експерти, депутати та посадовці формують аткорупційний пакет рішень для Воскресенської ОТГ

12 червня 2020 р. 17 представників громадськості, місцевих  посадовців і депутатів взяли участь у засіданні робочої групи проекту «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що ...

Додано:
frgn

IMG_20200612_105300-1-1024x768
Експерти, депутати та посадовці формують аткорупційний пакет рішень для Воскресенської ОТГ

12 червня 2020 р. 17 представників громадськості, місцевих  посадовців і депутатів взяли участь у засіданні робочої групи проекту «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що реалізує Мережа Ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії.

Відкриваючи зустріч, експертка проекту та ГО ФРММ Тетяна Золотухіна зазначила: «…Завдяки реформи органи місцевого самоврядування нових ОТГ вже мають всі ресурси/повноваження для вирішення згаданих болючих проблем громад. Але дитячі хвороби браку підзвітності, прозорості заважають ефективності витрачання публічних коштів. У місцевих посадовців та депутатів відкрились «корупційні можливості» для фінансових махінацій. Ліками цього явища є запровадження антикорупційних механізмів. Вам пропонуємо запровадити місцеву антикорупційну політику. Важливим кроком може бути прийняття селищною радою 2х НПА: Антикорупційна програма об’єднаної територіальної громади  Воскресенської селищної ради; Порядок запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у Воскресенській селищній раді та її виконавчих органах.

Учасників робочої групи викликало багато практичних питань щодо повноважень місцевого посадовців, що відповідатиме за профілактику корупції в ОТГ. Мер ОТГ Олександр Шаповалов так прокоментував нагальність прийняття запропонованих НПА: «…Прийняття радою пакету рішень стане першим важливим кроком по формування Антикорупційної ЕКО-системи в ОТГ. Буде налагоджена системна діяльність місцевих посадовців і депутатів по доланню причин корупції на місцевому рівні. Уповноважений по запобіганню корупції допоможе налагодити належне врядування. Навчанні посадовці забезпечать вчасне розміщення проектів та місцевих на офіційному сайті, публічне подання декларацій та зменшить їх практику конфлікту інтересів. Буде підтримана представників діяльність громадянського суспільства по антикорупційної експертизі місцевих рішень та антикорупційної освіти мешканців».

Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» 

Діяльність проходить в рамках проекту Центру Доброчин «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується за фінансової підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з Мережею Ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії.

Представником проекту на Миколаївщині є ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва».

Круглий стіл є заходом проекту «Дієві механізми гармонійного розвитку сіл в об’єднаних територіальних громадах Миколаївщині», що реалізується Фондом при партнерстві з Миколаївською облрадою та ОДА на виконання 3.2.1.4. Плану заходів з реалізації у 2018-2020 роках Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020 р.


 

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку